آزمون GRE چیست ؟

آزمون GRE

آزمون GRE چیست؟ مراحل ثبت نام آن چگونه است؟

آزمون GRE چیست؟ آزمونGRE  شامل سوالات ریاضی، استدلال کلامی و تحلیل مسائل به زبان انگلیسی است که دانشجویان برای ادامه تحصیل در برخی از رشته ها و دانشگاه ها به قبولی آن نیاز دارند. در این مقاله سعی بر آن داریم همه چیز در مورد آزمون GRE ، از جمله منابع آزمون GRE،اهمیت آن ،زمان برگزاری و… را به اطلاع شما عزیزان برسانیم. برای اطلاعات بیشتر درمورد آزمون های پذیرش تحصیلی برترین کشور های دنیا در رشته های مختلف با کارشناسان MRG از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید.

چرا آزمون GRE اهمیت دارد؟

آزمون جی ار ای

آزمون GRE  جهت اخذ پذیرش در برخی از رشته ها همچون رشته های بازرگانی و تجارت و رشته حقوق از دانشگاه های مطرح در این حوزه، اهمیت دارد. اما آزمون GRE چیست؟ تست GRE ( مخفف : Graduate Records Examination ) آزمونی است که مهارت های ریاضی، تحلیل و استدلال دانشجویان را ارزیابی می کند. دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در رشته هایی همچون حقوق، MBA، تجارت و… می بایست مدرک قبولی آزمون GRE را بدست آورند. دانشجویان برای قبولی در آزمون GRE علاوه بر تسلط کافی به زبان انگلیسی بایستی مهارت هایی همچون تحلیل و تجزیه داده ها، آشنایی با مفاهیم اساسی حساب، هندسه و جبر، استدلال از داده های ناقص، تفکر انتقادی، درک سطوح مختلف معنا و درک مقصود نویسنده و… را داشته باشند.

آزمون gre برای چه رشته هایی است؟

سوالی که بسیاری از دانشجویان بین المللی دارند این موضوع می باشد که آزمون جی ار ای برای چه رشته هایی است؟ همانطور که بیان داشتیم مدرک آزمون GRE برای اخذ پذیرش و قبولی در رشته های بازرگانی و تجارت و رشته حقوق در برخی از دانشگاه ها و کشور ها مورد نیاز است. برای ادامه تحصیل در رشته های MBA، specialized master’s in business، JD or doctoral of law و… در برخی از دانشگاه های آمریکا، چین و انگلستان دانشجویان نیاز به ارائه مدرک GRE دارند. داشتن مدرک آزمون gre برای کانادا و بسیاری از دانشگاه های انگلستان برای ادامه تحصیل در رشته MBA مورد نیاز است، البته برای اخذ پذیرش تعداد زیادی از دانشگاه های انگلستان و کانادا ارائه مدرک GMAT مورد نیاز است. در ادامه لیست برخی از دانشگاه های آمریکا، چین، کانادا، انگلستان و… که برای اخذ پذیرش در رشته MBA نیاز به مدرک gre می باشد، آورده شده است.

شرایط و مراحل ثبت نام آزمون جی آر ایی

GRE

در این بخش از مقاله آزمون GRE چیست به تشریح شرایط و مراحل ثبت نام آزمون جی آر ایی پرداخته می شود. برای ثبت نام در آزمون GRE در ابتدا می بایست در سایت www.ets.org حساب کاربری ایجاد نمایید. برای ایجاد حساب کاربری نام کاربری و رمز عبور نیاز می باشد. دوستان عزیز باید دقت نمایید که نام کاربری و رمز عبور را به خاطر بسپارید. پس از ایجاد حساب کاربری به پنل کاربری خود وارد شوید و ETS number یا شماره کاربری خود را یادداشت نمایید. پس از این مرحله وارد قسمت ریجستر کردن و پیدا کردن محل و تاریخ آزمون شوید. و پس از انتخاب تاریخ و محل آزمون اطلاعات را ثبت نمایید. سپس اطلاعات تکمیلی را وارد نمایید و در مرحله بعد هزینه آزمون را پرداخت کنید. برای پرداخت هزینه آزمون باید از کارت های اعتباری بین المللی استفاده نمایید. دوستان گرانقدر دقت فرمایید که نام کاربری، رمز عبور و شماره کاربری برای ورود به آزمون و بررسی نتیجه آزمون مورد نیاز می باشد. این اطلاعات را به خاطر بسپارید.

زمان برگزاری

از نکات مثبت در رابطه با آزمون GRE می توان به زمان برگزاری آزمون GRE اشاره نمود، آزمون GRE هر 21 روز یکبار در بیش از 1000 مرکز برگزار می شود، در برخی از مراکز همانند چین، کره جنوبی، هنگ کنگ و تایوان این فاصله زمانی کوتاه تر هم می شود و در طول 1 ماه 3 بار آزمون برگزار می گردد. دانشجویان می توانند حداکثر تا 5 بار در طول یک سال در آزمون GRE شرکت نمایند، البته امکان لغو جلسه تست می باشد. برای جستجوی نزدیک ترین زمان برگزاری آزمون به سایت جی ار ای مراجعه نمایید.

معرفی منابع

ETS GRE

سوال بسیار مهم؛ منابع آزمون GRE چیست؟ بسیاری از دانشجویان برای آمادگی پیش از شرکت در آزمون GRE در جستجوی منابع این آزمون می باشند. در مقاله آزمون GRE چیست برخی از منابعی که به دانشجویان متقاضی شرکت در آزمون جی آر ای می تواند یاری دهد را توضیح می دهیم. در سایت آزمون جی آر ای منابع آزمون به دو صورت رایگان و با پرداخت هزینه به صورت کتاب های کاغذی یا الکترونیکی قابل استفاده می باشد.

برای تقویت بخش تحلیل نوشتاری می توانید از متون و کتاب هایی که شما را برای تجزیه و تحلیل یک موضوع و مسئله آماده می کند استفاده کنید. در سایت آزمون GRE می توانید نمونه موضوعات و مسائل را مشاهده نمایید. برای بهبود بخش ریاضی می توانید از کتاب های موجود در سایت آزمون جی آر ای بهره مند شوید. این کتاب ها توانایی های شما را درک و مفاهیم ریاضی، مدل سازی ریاضی، حل مسائل و مشکلات با روش های کمی را تقویت می کند. بخش دیگر آزمون استدلال کلامی است. شما دوستان برای تقویت این بخش می توانید از کتاب هایی که در زمینه درک مطلب، تکمیل متن و تشخیص روابط بین کلمات و مفاهیم است بهره مند شوید. سروران گرانقدر شما می توانید در سایت جی آر ای منابع آن ( https://www.ets.org/gre/revised_general/prepare ) و نمونه آزمون  gre را مشاهده نمایید.

ارسال دیدگاه