افیلیشن مقاله چیست ؟

افیلیشن مقاله

افیلیشن مقاله چیست ؟

افیلیشن مقاله مانند نام و نام خانوادگی شما که در مقاله به نگارش در امده ذکر می شود دارای اهمیت است و بیان کننده هویت شما یا هویت سایر نگارندگان مقاله خواهد بود. این که شما در کدام دانشگاه تحصیل کرده اید و یا در کدام مرکز علمی در حال فعالیت هستید می تواند برای بسیاری از مخاطبان مهم باشد.

حتی عده ای از خوانندگان هستند که قبل از خواندن یک مقاله به نام و محل تحصیل یا فعالیت نویسندگان آن نگاه می کنند و تنها در صورتی که نویسنده و یا محل تحصیل او یک دانشگاه یا موسسه علمی معتبر باشد اقدام به مطالعه مقاله مورد نظر خواهند نمود.

اهمیت توجه به افیلیشن مقالات قبل از استفاده از آن به عنوان رفرنس

ما در بخش قبل به اهمیت افیلیشن مقاله یا وابستگی سازمانی نویسندگان یک مقاله اشاره کردیم. در این بخش قبل از بیان سایر نکات مهم ضروری در مورد وابستگی سازمانی، باید به این امر اشاره کنیم که شما هم باید از این به بعد به وابستگی سازمانی نویسندگان یک مقاله موضوع اهمیت بیشتری بدهید.

برای مثال در صورت نیاز به استفاده از یک مقاله به عنوان رفرنس و یا مرجع در مقاله و یا پایان نامه خود، ابتدا نگاهی به نویسندگان مقاله و وابستگی سازمانی هر یک از آن ها بیندازید. در صورتی که نویسندگان مقاله از یک دانشگاه معتبر بودند، می توانید تا حد زیادی مطمئن باشید که متن مقاله دارای ارزش علمی کافی برای استفاده به عنوان رفرنس خواهد بود. حتی بسیاری از داوران نیز به رفرنس های پایان نامه و یا مقاله شما اهمیت می دهند و به بررسی رفرنس های اصلی مقاله یا پایان نامه و اعتبار علمی نویسندگان آن ها خواهند پرداخت.

رعایت اصول اکادمیک برای نگارش افیلیشن مقالات

در صورت نیاز به چاپ مقاله، باید در مراحل آماده سازی و نگارش آن ضمن اضافه نموده افیلیشن مقاله سعی کنید تا با دقت هر چه تمام تر نسبت به رعایت اصول اکادمیک در افزودن این بخش به مقاله خود اقدام کنید. مانند سایر بخش های مقاله، عدم توجه به اصول نگارشی مقاله در اضافه نمودن این بخش می تواند مشکلاتی را برای شما به همراه داشته باشد که از جمله آن ها امکان عدم پذیرش مقاله ارسال شده توسط شما به مجلات علمی در دخال و یا خارج از کشور خواهد بود.

بیشتر بخوانید : رفع ایرادات داوری

 

تفاوت فرمت افیلیشن مقاله در موسسات آموزش عالی

اگر چه فرمت کلی افیلیشن مقاله چیست در بسیاری از متون علمی تقریبا یکسان است، اما موسسات آموزش عالی در جزئیات نحوه اضافه نموده آن ها با هم تفاوت دارند. برخی از دانشگاه ها به عنوان مثال دانشگاه پیام نور (یا هر موسسه دیگری) فرمت خاص خود را برای نگارش این بخش در متن مقاله دارد که باید به این موضوع با توجه به نشریه ای که قصد چاپ مقاله در آن را دارید (و یا با توجه به وابستگی سازمانی خود) توجه بیشتری داشته باشید.

هماهنگی در نوشتن افیلیشن مقاله

یکی از نکات مهمی که باید هر دانشجویی در هر دانشگاهی که به تحصیل مشغول هست به آن توجه داشته باشد هماهنگی نوشتن افیلیشن مقاله با توجه به استاندارد دانشگاه محل تحصیل می باشد. در صورتی که شما در این کار از استانداردهای موجود تبعیت نکنید و هماهنگی لازم را در نوشتن وابستگی سازمانی در مقالات خود نداشته باشید، حتی ممکن است که نتوانید از امتیازات چاپ مقاله در مجلات علمی بهره مند شوید.

اهمیت رعایت این فرمت های استاندارد که توسط موسسات و دانشگاه محل تحصیل در اختیار شما قرار خواهد گرفت در امکان کسب امتیازات چاپ مقاله می باشد. علاوه بر این مهم است بدانید که حتی در موارد خاص می توان با رعایت این اصول موفق به دریافت کمک های مالی که به مقاله های چاپ شده در ژورنال های علمی اختصاص می یابد بهره مند شوید.

 

بیشتر بخوانید : نحوه ترجمه مقالات isi پزشکی

 

اهمیت ترتیب اضافه کردن افیلیشن مقاله چیست

یک نکته دیگر رعایت ترتیب نگارش اسامی نویسندگان می باشد که باید در زمان اضافه نمودن بخش وابستگی های سازمانی نویسندگان مقاله آن را مدنظر داشته باشید. زیرا که ترتیب اسامی در نگارش این بخش مهم است و برای مثال نویسندگانی که نام آن ها را در ردیف اول افیلیشن مقالات علمی ذکر می کنند امتیازات بیشتری را در نگارش مقاله کسب می کنند.

کلام آخر

ما در این متن سعی کردیم تا در مرحله اول به شما بگوییم افیلیشن مقاله چیست و پس از آن تلاش کردیم نکات مهمی را در مورد افزودن وابستگی سازمانی نویسندگان مقالات علمی برای شما بیان کنیم. می توانید در صورت نیاز به هر گونه اطلاعات در مورد فرمت و یا نحوه اضافه نمودن این بخش به مقاله با گروه محققین پزشکی MRG تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه