اپلای در بهترین دانشگاه های سوئد

اپلای در بهترین دانشگاه های سوئد

اپلای در بهترین دانشگاه های سوئد

اپلای در بهترین دانشگاه های سوئد بسیار آسان بوده و روش مشخصی دارد. دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های سوئد، باید از طریق پورتال مرکزی سوئد اقدام کنند. تحصیل برای شهروندان سوئدی و کشورهای عضو اتحادیه اروپا رایگان است. اما برای سایر دانشجویان خارجی شهریه‌ای تعریف شده است. این شهریه‌ها توسط هر دانشگاه تعیین می‌شوند و با توجه به مقطع تحصیلی بین ۹۰,۰۰۰ تا ۱۵۰,۰۰۰ کرون سوئد در سال متغیر است. همچنین دانشجویان خارجی موظف به پرداخت ۹۰۰ کرون سوئد بابت هزینه ارزیابی مدارک خود می‌باشند.

دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا

دانشگاه اوپسالا

در رتبه بندی دانشگاه‌های سوئد، دانشگاه اوپسالا در جایگاه اول قرار دارد. تاریخ تاسیس این دانشگاه به سال 1477 برمی‌گردد و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های سوئد است. این دانشگاه فعالیت خود را با تدریس رشته‌ی الهیات شروع کرد و با گذر زمان به دانشکده‌های مختلف خود اضافه کرد؛ اما همچنان رشته‌ی الهیات این دانشگاه در بین دانشگاه‌های سوئد ممتاز و اول است. این دانشگاه از نظر کیفیت آموزشی جایگاه بسیار خوبی در بین دانشگاه‌های جهان دارد و توانسته رتبه‌ی 111 جهانی را به خود اختصاص دهد. موضوع تحقیقات علمی در این دانشگاه بسیار جدی است و دانشجویان این شانس را دارند که بخشی از مهمترین تحقیقات علمی جهان باشند. بعلاوه بزرگترین کتابخانه‌ی دانشگاهی هم به همین دانشگاه تعلق دارد.

از افتخارات دانشگاه اوپسالا می‌توان به هشت برنده‌ی جایزه‌ی نوبل اشاره کرد. در حال حاضر در حدود 45 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که 12 درصد از آنها را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند. دوره‌های این دانشگاه هم به زبان سوئدی تدریس می‌شود و دانشجویان برای ورود باید مدرک زبان معتبری ارائه دهند.

دانشگاه لوند سوئد

دانشگاه لوند سوئد

دانشگاه لوند سوئد

در جایگاه دومِ رتبه بندی دانشگاه‌های سوئد، دانشگاه لوند قرار دارد. این دانشگاه در شهری به همین نام و در سال 1425 تاسیس شده است. از آنجایی که  دانشگاه لوند در مرز سوئد با کشور دانمارک و آلمان قرار دارد از این دو کشور دانشجویان زیادی برای تحصیل به آن می‌آیند. موسسه‌ی تحقیقاتی این دانشگاه حتی در شمال اروپا نیز زبانزد است. همچنین طیف وسیعی از رشته‌های دانشگاهی به 41 هزار دانشجوی این دانشگاه تدریس می‌‌شود و رتبه ی آن در رتبه بندی‌های جهانی 131 است.

این دانشگاه، عضو انجمن‌ دانشگاه‌های تحقیقاتی اروپا (European Research Universities) و شبکه‌ی جهانی دانشگاه‌های تحقیقاتی است. از افتخارات این دانشگاه می‌توان به اختراع فناوری بلوتوث، سیستم تشخیص چهره و داروی ترک سیگار اشاره کرد.

دانشگاه فناوری کی تی اچ

"<yoastmark

باید اشاره کرد که دانشگاه کی تی اچ در جایگاه سوم رتبه‌ بندی دانشگاه‌های سوئد قرار دارد. در این دانشگاه که در شهر استکهلم واقع شده است، در حدود 60 رشته‌ی دانشگاهی به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. از این رو یک گزینه‌ی بسیار ایده‌آل برای دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه در رشته‌های فنی و مهندسی بسیار پیشرفته است و انتخاب اول بسیاری از دانشجویانی است که می‌خواهند در این رشته‌ها تحصیل کنند. تحقیقات علمی و کاربردی که در دانشگاه کی تی اچ انجام می‌شود توانسته تاثیرات زیادی در بخش صنعتی این کشور داشته باشد.

دانشگاه گوتنبرگ گزینه ای دیگر برای اپلای در بهترین دانشگاه های سوئد

دانشگاه گوتنبرگ

دانشگاه گوتنبرگ

37 هزار دانشجو در چهارمین دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه‌های سوئد یعنی دانشگاه گوتنبرگ در حال تحصیل هستند. این دانشگاه همکاری علمی دو طرفه‌ای با یکی دیگر از دانشگا‌ه‌های سوئد -دانشگاه چالمرز-دارد. رتبه‌ی این دانشگاه در رتبه‌ بندی‌های جهانی 205 است که آن را به یکی از بهترین دانشگاه‌های سوئد تبدیل کرده است. زبان تحصیل در هشت دانشکده‌ی این دانشگاه به دو زبان سوئدی و انگلیسی است.

جایگاه پنجم در رتبه بندی دانشگاه‌های سوئد به دانشگاه کارولینسکا تعلق دارد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های سوئد در رشته‌ی پزشکی است و تحقیقات زیادی در این زمینه در آن انجام می‌شود. تاسیس این دانشگاه به سال 1810 برمی‌‌گردد و پردیس اصلی آن در شهر سولنا قرار دارد. دانشگاه کارولینسکا که در جایگاه 213 جهان قرار دارد بهترین دانشکده‌های علوم پزشکی سوئد را دارد و در رشته‌هایی مانند پزشکی، روان درمانی، روانشناسی، پرستاری، مامایی، دندانپزشکی بسیار محبوب است. بعلاوه این دانشگاه با دانشگاه‌های کشورهای دیگری مانند چین، فنلاند، دانمارک، استرالیا و هلند برنامه‌های تبادل دانشجو دارد.

دانشگاه استکهلم یکی از گزینه های اپلای در بهترین دانشگاه های سوئد

دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم

رتبه‌ی 231 در دانشگاه‌های جهان، به ششمین دانشگاه در رتبه‌ بندی دانشگاه‌های سوئد؛ یعنی دانشگاه استکهلم تعلق دارد. این دانشگاه در سال 1878 تاسیس شد و در تدریس رشته‌های علوم پایه مانند فیزیک، شیمی، ریاضیات و زمین شناسی جایگاه اول را در این کشور دارد. درصد زیادی از 70 هزار دانشجوی این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند زیرا دوره‌های آن به زبان انگلیسی نیز تدریس می‌شود. از افتخارات این دانشگاه می‌تواند به 4 برنده‌ی جایزه‌ی نوبل اشاره کرد.

دانشگاه لینکوپینگ

دانشگاه لینکوپینگ

دانشگاه لینکوپینگ

قطعا دانشگاه لینکوپینگ با وجود آن که یک دانشگاه جدید است و تاسیس آن به سال 1975 برمی‌گردد، توانسته به سرعت سیر پیشرفت را طی کند و در رتبه بندی دانشگاه‌های سوئد به جایگاه هفتم دست پیدا کند. همچنین توانسته یک جایگاه درخشان در رتبه بندی های جهانی نیز بدست آورد یعنی جایگاه 242. با این حال زبان تدریس در آن در مقطع کارشناسی به زبان سوئدی است و از این رو به مدرک زبان معتبر نیاز دارد. اما در مقطع ارشد، بعضی از رشته‌های این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود 11 درصد از 18 هزار دانشجوی این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند.

دانشگاه اومیا

دانشگاه اومیا

دانشگاه اومیا

یکی از بزرگترین مراکز علمی در شمال اروپا به هشتمین دانشگاه در رتبه‌ بندی دانشگاه‌های سوئد یعنی دانشگاه اومیا تعلق دارد. کیفیت آموزشی در این دانشگاه بسیار بالاست و در حدود 32 هزار دانشجو در آن در حال تحصیل هستند. بعضی از مطرح‌ترین اساتید سوئد در این دانشگاه تدریس می‌کنند که رقابت بر سر ورود به آن را بسیار شدید کرده است. این دانشگاه در رتبه‌ی 263 جهان نیز قرار دارد.

دانشگاه فناوری چالمرز

دانشگاه فناوری چالمرز

دانشگاه فناوری چالمرز

در کنار دانشگاه گوتنبرگ یکی دیگر از بهترین دانشگاه‌های جهان یعنی دانشگاه چالمرز قرار دارد که توانسته به جایگاه نهم در رتبه بندی دانشگاه‌های سوئد دست پیدا کند. رشته‌های فنی و مهندسی این دانشگاه در بین دانشجویان بسیار محبوب هستند. زبان تدریس در مقطع کارشناسی به دو زبان سوئدی و انگلیسی انجام می‌شود. اما از مقطع ارشد به بعد؛ همه‌ی آنها به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. یک سوم از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می‌دهند که نشان از محبوبیت آن در سطح جهانی دارد.

اپلای در بهترین دانشگاه های سوئد با کمک MRG

اگر قصد تحصیل در سوئد را داشته باشید، اطلاع از رتبه بندی دانشگاه‌های سوئد به شما کمک می‌کند بتوانید بهتر گزینه‌ی مناسب خود را آسانتر انتخاب کنید. به علاوه باید بدانید برای دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی باید چه مراحلی را طی کنید. کارشناسان ما در گروه محققین پزشکی MRG در کنار شما هستند تا به شما در انتخاب دانشگاه درست و نحوه‌ی دریافت پذیرش کمک کنند.

ارسال دیدگاه