بایدها و نبایدهای آزمون USMLE

بایدها و نبایدهای آزمون usmle

بایدها و نبایدهای آزمون USMLE

بایدها و نبایدهای آزمون USMLE مواردی هستند که رعایت آنها نتیجه صد در صدی در قبولی شما دارد. در کنار تلاش‌های بی وقفه ‌ای که برای قبولی در این آزمون سخت و طاقت فرسا باید داشته باشید، یکسری دستورالعمل‌هایی در قالب بایدها و نبایدهای آزمون USMLE وجود دارد که رعایت آن‌ها الزامی است:

باید های آزمون usmle

 • بدون همراه داشتن پاسپورت معتبر قادر به شرکت در جلسه­ امتحان نیستید پس حتما چک کنید.
 • کپی مدارک شناسایی به هیچ وجه برای مسئولین برگزاری آزمون قابل قبول نیست.
 • بهتر است قبل از شرکت در هر بخش از آزمون از اساتید و دانشجوهای قبلی مشورت بگیرید تا بهترین زمان شرکت در آزمون را بدانید.
 • آزمون USMLE به گونه‌­ای نیست که بخواهید نمونه سؤالات آن را حفظ کنید.
 • شرکت در دوره­‌ها و کلاس­‌های این آزمون به حدی ضروری است که شاید بتوان گفت بدون کمک گرفتن از چنین منابعی، قبولی شما بسیار ضعیف است.
 • بخش Step 1 آزمون USMLE بسیار سخت است و برخی افراد ترجیح می­‌دهند در ابتدای تحصیل خود در آن شرکت کنند و در صورتی که می­‌دانند در آزمون قبول خواهند شد اما از عمد مردود شوند تا صرفا با جو واقعی آزمون و نمونه سؤالات آشنا شوند.
 • از اصلی ترین بایدها و نبایدهای آزمون USMLE این است که به هیچ وجه در وقت­‌های استراحت با سایر داوطلبین صحبت نکنید.
 • ویدیوهای آموزشی ابتدای هر بخش را حتما مشاهده کنید، کمک زیادی به شما خواهند کرد.

هزینه­ کلاس‌­های آزمون USMLE

در مقاله کاربردهای usmle برترین کلاس­های آمادگی آزمون USMLE را ذکر کردیم که هر کدام با مزایای خاص خود هر سال متقاضیان زیادی را به سمت خود جذب می­‌کنند.

این امکانات از ارائه دادن نمونه سؤال و آزمون­‌های شبیه سازی شده تا اپلیکیشن موبایلی و پیگیری پیشرفت آزمونی و ویدیوهای آموزشی را شامل شده و بسته به اینکه از چه اساتیدی استفاده گردد و یا در چه شهر و کشوری باشد و همچنین جایگاه این مؤسسات در دنیا چقدر بالا باشد هزینه­‌های متفاوتی را از متقاضیان اخذ می­‌کنند.

به عنوان مثال: مؤسسه SMASH USMLE هزینه ثبت‌نامی حدود هزار دلار، PASS PROGRAM هزینه­‌ای در حدود ۹۰۰ دلار، مؤسسه KAPLAN حدود ۱۶۰۰ دلار، شرکت معروف BOARD VITALS هزینه‌­ای حدود ۱۸۰ دلار، مؤسسه­ LECTURIO مبلغی حدود ۳۰۰ دلار و کلاس‌های آمادگی مؤسسه­ BECKER نیز حدود ۱۵۰۰ دلار هزینه در پی دارد.

هزینه شرکت در آزمون USMLE

هزینه‌ای که باید بابت آزمون USMLE بپردازید متغیر بوده و بسته به اینکه کدام Step را باید پشت سر بگذرانید و در چه مرحله­‌ای از آزمون هستید برای هر کدام جداگانه ثبت‌نام و هزینه پرداخت خواهید کرد. همچنین برخی هزینه‌­های جانبی نیز برای آزمون USMLE وجود دارند که بستگی به فرد متقاضی خواهد داشت و در حالت عادی اجباری نیستند.

هزینه درخواست گواهی از ECFMG ۱۴۵ دلار است تا تأییدیه بخش­‌های گذرانده شده به شما تحویل داده شود. هزینه ثبت‌نام در بخش Step ۱ ۹۶۵ دلار، در بخش Step ۲ CK ۹۶۵ دلار، Step ۲ CS نیز ۱۶۰۰ دلار خواهد بود. همچنین در صورتی که مایل باشید دوره­ ۳ ماه‌ه­ای که برای بخش­‌های ۱ و CK اعلام آمادگی کرده­اید که فقط در این بازه می‌­توانید در آزمون شرکت کنید را بیشتر کنید باید ۹۰ دلار بابت هر یک بپردازید.

در صورت محل برگزاری آزمون را برای این دو بخش تغییر دهید ۸۵ دلار بابت هر بار تعویض باید بپردازید. در صورتی که روز آزمونی که برای شما معین شده را کنسل کنید، بین ۰ تا ۶۰۴ دلار باید بپردازید بسته به اینکه کدام یک از دو بخش فوق بوده و ناحیه آزمون و تاریخ کنسلی چه روزی است. ضمنا اگر تاریخ آزمون CS را کنسل کنید نیز بسته به همان عوامل بین ۰ تا ۱۳۰۰ دلار باید پرداخت کنید.

در صورتی که خواهان تجدید نظر نمره برای کلیه­ بخش‌­های آزمون USMLE به جز بخش ۳ باشید، باید بابت هر بخش ۸۰ دلار پرداخت کنید. توجه داشته باشید که کلیه قیمت‌­­های تعیین شده توسط سازمان ECFMG تعیین شده و هر زمانی می‌تواند تغییر کند. اما هزینه ثبت‌نام بخش سوم آزمون USMLE را نهاد FSMB تعیین می‌کند که ۸۹۵ دلار است.

اعتراض به نتیجه آزمون USMLE

قطعا پیش می‌­آید که افرادی نسبت به نمره دریافتی خود معترض باشند و از مرکز برگزاری آزمون درخواست تجدید نظر نمره کنند. برای آزمون‌هایی که به فرم کامپیوتری برگزار می­‌شوند امکان ایجاد اشتباه بسیار پایین است لذا در اکثریت موارد نمره­ دریافتی تغییری نمی­کند. در موارد بسیار کمی هم شاید نمره­ دریافتی بیشتر و یا حتی کمتر شود.

در هر صورت شما باید از طریق فرم مربوطه در سایت ECFMG در طی مدت ۹۰ روز پس از دریافت نمرات، اعتراض خود را ثبت کرده و بابت هر بخش نیز ۸۰ دلار بپردازید تا ظرف مدت ۴ تا ۶ هفته به درخواست شما رسیدگی و نمرات جدید به ایمیل یا آدرس پستی شما ارسال شوند. فقط توجه داشته باشید که برای Step ۳ باید از سایت FSMB اقدام کنید. که ثبت‌نام خود را برای این بخش از همین سایت انجام داده بودید.

شرایط سنی شرکت در آزمون USMLE

برای شرکت در آزمون USMLE حداقل باید دوره پزشکی عمومی را گذرانده باشید. ولی از یک طرف نیز هیچ محدودیت یا سقف سنی برای شرکت دراین آزمون وجود ندارد. لذا تقریبا تمامی افراد می‌­توانند در آزمون USMLE شرکت کنند و در صورت قبولی جواز طبابت در کشور آمریکا و اتمام دوره‌های تخصصی پزشکی را کسب نمایند.

استفاده از نمونه سؤالات آزمون­‌های قبلی

از جمله مواردی که شدیدا برای آمادگی در آزمون USMLE توصیه می­‌کنیم این است که افراد از نمونه سؤالات قبلی آزمون استفاده کنند. استفاده از نمونه سوالات جزو بایدهای آزمون USMLE است. برخی از منابع آنلاین و وب سایت­های گفته شده نمونه سؤالات قبلی آزمون را در اختیار می‌­گذارند که. همچنین استفاده از این نمونه سوالات باعث می شود که آشنایی بیشتری با ساختار آزمون USMLE داشته باشید.

در تصویر زیر یکی از نمونه سوالات مرحله اول آزمون USMLE که توسط وبسایت OSMOSIS انتشار داده شده است قابل مشاهده است. این وبسایت از کلیه مراحل این آزمون نمونه سوال قرار می دهد.

نمونه سوال آزمون usmle

اکنون برخی وب سایت­های بسیار معروف دنیا را معرفی می‌کنیم که مخصوص همین حوزه فعالیت دارند و هر سال آنها را چک کنید تا به سوالات سال‌های قبل دسترسی راحتی داشته باشید.

 • سایت USMLE
 • وب سایت KAPLAN
 • وب سایت Youth4work
 • وب سایت pastest
 • وب سایت 4tests

ارسال دیدگاه