برترین دانشگاه های استرالیا

برترین دانشگاه های استرالیا

برترین دانشگاه‌ های استرالیا برای تحصیل

برترین دانشگاه های استرالیا برای تحصیل و اخذ مدرک از چنین دانشگاه‌هایی می تواند بهترین فرصت برای رسیدن به اهداف و تضمین آینده باشد. در استرایا دانشگاه‌های زیادی وجود دارد. برخی از آنها به دلایل مختلف ازجمله عملکرد مثبت، کیفیت آموزش و کسب رضایت بالای دانشجویان، در سیستم‌های رتبه‌بندی‌های دانشگاه‌های جهان در فهرست بهترین دانشگاه‌ها جای گرفته‌اند.

با گروه محققین MRG همراه باشید که در ادامه می‌خواهیم چند مورد ازبرترین دانشگاه های استرالیا را خدمتتان معرفی کنیم.

دانشگاه ملی استرالیا

"<yoastmark

دانشگاه ملی استرالیا که به بزرگترین مرکز تحقیقاتی دنیا مشهور است، در شهر کانبرا واقع شده است. این دانشگاه دارای امکانات پیشرفته تحقیقاتی از جمله آزمایشگاه‌ها و اتاق‌های کنفرانس مجهز به آخرین فناوری است. در دانشگاه ملی استرالیا سه کتابخانه بزرگ با بیش از دو میلیون مرجع سنتی و دو میلیون مرجع در جلدهای الکترونیکی وجود دارد.ANU بدون شک یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل در استرالیا است. جدا از رتبه فعلی، این دانشگاه تاکنون توانسته شهرت خود را در بین دانشگاه‌های سطح بالا در جهان کسب کند.

دانشگاه سیدنی استرالیا

"<yoastmark

دانشگاه سیدنی با علامت اختصاری USYD یک دانشگاه تحقیقاتی – دولتی است که در سیدنی استرالیا واقع شده است. این دانشگاه که در سال ۱۸۵۰ تأسیس شده، قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشگاه در استرالیا است. در دانشگاه سیدنی،  بیش از ۴۰۰ رشته تحصیلی در مقاطع مختلف آموزش داده می‌شود. در این دانشگاه، دانشجویان فرصت تحقیق، تحصیل، دنبال کردن علایق، گسترش مهارت‌ها و گذراندن دوره‌های کارآموزی را دارند. درباره اعتبار و موقعیت علمی دانشگاه سیدنی همین قدر کافی است بدانید که این دانشگاه معمولا در فهرست ۵۰ دانشگاه برتر جهان مشاهده می‌شود. 

دانشگاه ملبورن استرالیا

"<yoastmark

دانشگاه ملبورن که از برترین دانشگاه های استرالیا است یک دانشگاه تحقیقاتی – دولتی است که در ملبورن استرالیا واقع شده است. این دانشگاه که در سال ۱۸۵۳  تأسیس شده، دومین دانشگاه قدیمی استرالیا و قدیمی‌ترین دانشگاه ایالت ویکتوریا است. دانشگاه سیدنی با بیش از ۱۰۰ مرکز و مؤسسه تحقیقاتی، متخصصین زیادی را از سراسر دنیا جذب خود کرده است.یکی از مهم‌ترین دلایل موفقیت دانشگاه ملبورن این است که دانشجو را به چالش می‌کشد تا رشد کند و در هر تلاش جدیدی از وی حمایت می‌کند.

 دانشگاه نیوساوت ولز

"

دانشگاه نیو ساوت ولز با علامت اختصاری UNSW، یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی – دولتی استرالیا است که  در شهر سیدنی واقع شده است. این دانشگاه یک مرکز پیشرفته‌ی تحقیقات، آموزش و نوآوری است. دانشگاه نیوساوت ولز میزبان دانشجوهای خارجی از بیش از ۱۳۰ کشور دنیا است.پیشرو بودن در تحقیقات، مشارکت در ارتباطات صنعتی جهانی و ایجاد فرصت برای یادگیری عملی در این دانشگاه، موجب شده دانشجوها بعد از فارغ‌التحصیلی در موقعیت‌های خوب شغلی در سرتاسر دنیا مشغول به کار بشوند.

دانشگاه کوئینزلند

"<yoastmark

دانشگاه کوئینزلند(UQ) یک دانشگاه تحقیقاتی – دولتی است که عمدتاً در بریزبن، پایتخت ایالت کوئینزلند استرالیا واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۹۰۹ توسط پارلمان کوئینزلند تأسیس شد.

دانشگاه کوئینزلند یکی از شش دانشگاه ماسه سنگی (نام غیر رسمی قدیمی‌ترین دانشگاه در هر ایالت) در استرالیا است. در آخرین ارزیابی تحقیقاتی که توسط شورای تحقیقات استرالیا انجام گرفت، این دانشگاه در رتبه دوم ملی قرار گرفت.

ارتباط نزدیک دانشگاه کوئینزلند با صنعت و دسترسی پرسنل و دانشجویان به جدیدترین تکنولوژی آموزشی، یکی از امتیازات این دانشگاه است.

 دانشگاه موناش

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش

دانشگاه موناش یک دانشگاه تحقیقاتی – دولتی است که در ملبورن، ایالت ویکتوریای استرالیا واقع شده است. این دانشگاه به نام ژنرال برجسته جنگ جهانی اول، سر جان موناش نامگذاری شده است.

دانشگاه موناش در سال ۱۹۵۸ تأسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی در ایالت ویکتوریا است. موناش علاوه بر پردیس‌های متعددی که دارد، دارای یک مرکز تحقیقاتی و آموزشی در شهر پراتو (Prato)، ایتالیا، یک مدرسه تحقیقاتی تحصیلات تکمیلی در بمبئی، هند، و یک مدرسه عالی در شهر سوژو (Suzhou)، چین، است. البته گفتنی است که دوره‌های آموزشی دانشگاه موناش در مکان‌های دیگر از جمله آفریقای جنوبی نیز ارائه می‌شود.

این دانشگاه میزبان موسسات تحقیقاتی مهم ازجمله مرکز سلول‌های بنیادی استرالیا است.

دانشگاه وسترن (استرالیای غربی)

دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن

دانشگاه استرالیای غربی با علامت اختصاری UWA یک دانشگاه تحقیقاتی – دولتی است که در ایالت استرالیای غربی واقع شده است. این دانشگاه اولین دانشگاه استرالیای غربی است که در سال ۱۹۱۱ و توسط پارلمان استرالیای غربی تأسیس شد و دو سال بعد شروع به تدریس کرد. UWA ششمین دانشگاه قدیمی استرالیا است و تا زمان تأسیس دانشگاه مرداک در سال ۱۹۷۳، تنها دانشگاه استرالیای غربی بود.

مشارکت‌های چشمگیر UWA در تحقیقات، فراهم کردن محیط یادگیری و آموزش پیشرفته موجب  شهرت بین المللی این دانشگاه شده است. لازم به ذکر است که دانشگاه استرالیای غربی معمولا در فهرست ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان مشاهده می‌شود.

 دانشگاه آدلاید

"<yoastmark

 دانشگاه آدلاید یک دانشگاه تحقیقاتی-  دولتی است که در آدلاید، استرالیای جنوبی واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۸۷۴ تأسیس شده و سومین دانشگاه قدیمی استرالیا است.

پردیس اصلی دانشگاه در شمال تراس در مرکز شهر آدلاید، در مجاورت گالری هنر استرالیای جنوبی، موزه استرالیای جنوبی و کتابخانه دولتی استرالیای جنوبی واقع شده است.

محققان دانشگاه نیوساوت ولز با انجام تحقیقات گسترده و با کیفیت و تعهد به حل بزرگترین چالش‌ها، تاثیر قابل‌توجهی بر اقتصاد، سلامت، سیاست‌های عمومی و کیفیت زندگی ساکنین ایالت دارند. موسسات و مراکز تحقیقات تخصصی این دانشگاه با مشارکت صنعت و دولت فعالیت می‌کنند.

دانشگاه فناوری سیدنی

"<yoastmark

 دانشگاه فناوری سیدنی با علامت اختصاریUTS  جزو برترین دانشگاه های استرالیا است که یک دانشگاه تحقیقاتی- دولتی است که در سیدنی، استرالیا واقع شده است. گرچه گفته می‌شود که قدمت این دانشگاه به دهه ۱۸۷۰   بازمی‌گردد، اما دانشگاه فناوری سیدنی به شکل فعلی‌اش در سال ۱۹۸۸ تأسیس شده است.UTS یکی از دانشگاه‌های جوان زیر ۵۰ سال است و در طی این سال‌ها، توانسته عملکرد خوبی از خود نشان بدهد.دانشگاه فناوری سیدنی، یکی از اعضای شبکه فناوری استرالیا (ATN)، انجمن مؤسسات آموزش عالی جنوب شرقی آسیا (ASAIHL) و انجمن دانشگاه‌های مشترک المنافع (ACU) است. دانشگاه ولونگونگ   دانشگاه ولونگونگ به اختصارUOW ، یک دانشگاه تحقیقاتی – دولتی است که در شهر ساحلی ولونگونگ، نیو ساوت ولز، تقریباً ۸۰ کیلومتری جنوب سیدنی واقع شده است.دانشگاه ولونگونگ که در بین ۲۰ دانشگاه مدرن جهان قرار دارد، از شهرت بین المللی خوبی برخوردار است.این دانشگاه هر سال میزبان شمار زیادی از دانشجوی بین المللی است.در آخرین نظرسنجی دانشجویی (۲۰۱۹) دانشگاه ولونگونگ با ثبت ۸۱% توانست بالاترین رتبه رضایت دانشجو را در بین تمام دانشگاه‌های استرالیا، و دومین رتبه بالاتر رضایت دانشجو در بین تمام دانشگاه‌های دولتی نیو ساوت ولز را از آن خود کند.

دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ولونگونگ به اختصارUOW ، یک دانشگاه تحقیقاتی – دولتی است که در شهر ساحلی ولونگونگ، نیو ساوت ولز، تقریباً ۸۰ کیلومتری جنوب سیدنی واقع شده است.دانشگاه ولونگونگ که در بین ۲۰ دانشگاه مدرن جهان قرار دارد، از شهرت بین المللی خوبی برخوردار است.این دانشگاه هر سال میزبان شمار زیادی از دانشجوی بین المللی است.در آخرین نظرسنجی دانشجویی (۲۰۱۹) دانشگاه ولونگونگ با ثبت ۸۱% توانست بالاترین رتبه رضایت دانشجو را در بین تمام دانشگاه‌های استرالیا، و دومین رتبه بالاتر رضایت دانشجو در بین تمام دانشگاه‌های دولتی نیو ساوت ولز را از آن خود کند.

ارسال دیدگاه