بهترین دانشگاه های کانادا برای اپلای

دانشگاه کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا برای اپلای

آیا شما هم از افرادی هستید که تحصیل در دانشگاه‌های کانادا یکی از آرزوهایشان است؟ حتما می‌دانید که تحصیل در یک سیستم آموزشی عالی، چه لذتی دارد و چه مزایایی می‌تواند به همراه داشته باشد. جدای استفاده از امکانات و تجهیزات عالی آن، آینده کاری مناسبی هم می‌تواند در انتظار فردی باشد که در یک دانشگاه معتبر تحصیل کرده است. همانطور که می‌دانید با اپلای کانادا می‌توانید در دانشگاه‌های آن مشغول به تحصیل شوید. در این مقاله قصد داریم به 2 مورد از معتبرترین دانشگاه های کانادا برای اپلای بپردازیم و بهترین رشته های آن را معرفی کنیم. با MRG همراه باشید.

بررسی بهترین دانشگاه های کانادا برای اپلای

مسلما وقتی قصد مهاجرت و رفتن به کشور کانادا و تحصیل در دانشگاه‌های آن را دارید، ترجیح می‌دهید در بهترین دانشگاه آن آموزش ببینید. حتی داخل ایران هم الویت ادامه تحصیل برای هرکسی، رفتن به بهترین سیستم‌ آموزشی می‌باشد و قبل از آن رنکینگ دانشگاه‌های مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهد. در این قسمت به بررسی بهترین دانشگاه‌های کانادا پرداخته می‌شود.

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از موفق‌ترین آموزش‌های علمی تحقیقاتی و به عنوان گل سر سبد دانشگاه‌های کانادا شناخته شده است. این دانشگاه از نظر کیفیت آموزش، به عنوان یکی از بی‌نظیرترین مراکز آموزش عالی کانادا شناخته شده است. تجهیزات تحقیقاتی پیشرفته، اساتید مجرب و شناخته شده و خوابگاه‌های مناسب با فضای عالی، مواردی هستند که دانشجویان را به تحصیل در این دانشگاه تشویق و ترغیب می‌کنند. از جمله ویژگی‌های دیگر دانشگاه تورنتو که آن را به یک دانشگاه برتر تبدیل کرده است، به شرح زیر می‌باشد:

 • دسترسی به سیستم آموزشی عالی و تحقیقاتی مدرن و داشتن امکانات آموزشی متنوع و محور آنلاین
 • تجربه زندگی در شهر تورنتو با داشتن تنوع فرهنگ، امکانات مدرن، آب و هوای دلپذیر، فرصت‌های شغلی
 • دارای رنکینگ های جهانی و ملی و موقعیت علمی برتر دانشگاه

شرایط پذیرش دانشگاه تورنتو

 • شرایط عمومی مورد نیاز برای پذیرش دانشجو در دانشگاه تورنتو به شرح زیر می‌باشد:
 •  مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • سوابق تحصیلی دوره دبیرستان و ریز نمرات
 • ترجمه رسمی مدارک به زبان انگلیسی(مثل پاسپورت، شناسنامه، انگیزه نامه و..)
 • مهارت در زبان انگلیسی و کسب نمره برتر آیلتس (حداقل 6.5)، تافل (حداقل 100 و 22 در قسمت رایتینگ) و دولینگو (حداقل 120)

رشته‌های دانشگاه تورنتو

از جمله رشته‌هایی که در دانشگاه تورنتو ارائه می‌شود شامل رشته‌های مهندسی مثل مهندسی پزشکی، برق، مکانیک، علم مهندسی، صنایع، شیمی، عمران، مواد، هوافضا و…، رشته‌های هنری و علوم مثل مردم شناسی، تاریخ، نجوم، زیست شناسی، کامپیوتر، اقتصاد، زبان و ادبیات آلمانی، مطالعات ایتالیایی، فلسفه، فیزیک و… دندانپزشکی، حرکت شناسی و تربیت بدنی، حقوق مدیریت و حسابداری، پزشکی و زیرشاخه‌های آن، موسیقی، پرستاری، داروسازی، مددکار اجتماعی و… می‌باشد.

شهریه دانشگاه تورنتو

شهریه تحصیل در دانشگاه تورنتو، بسته به نوع دانشکده و رشته انتخابی متفاوت است. مثلا شهریه دانشکده علوم کاربردی و مهندسی 61 هزار دلار کانادا، رشته‌های معماری، طراحی و مطالعات تجسمی 56 هزار دلار، رشته‌های مربوط به هنر و علوم 55 تا 57 هزار دلار و رشته‌های حرکت شناسی، تربیت بدنی و بهداشت 38 هزار دلار می‌باشد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

اکثر دانشجویان و علاقه‌مندان به تحصیل، تمایل زیادی به تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا دارند و این دانشگاه به دلیل محبوبیت جهانی و سیستم آموزش عالی، به دانشگاه مورد علاقه دانشجویان تبدیل شده است. همچنین موقعیت این دانشگاه و واقع شدن آن در بهترین نقاط کانادا، یعنی ونکوور به محبوبیت آن افزوده و باعث شده هر دانشجو، رویای تحصیل در این دانشگاه را داشته باشد. تمرکز بر کارآفرینی در این دانشگاه باعث شده دانشجوها، پرسنل و اعضای هیات علمی به گردهمایی و تشکیل انجمن‌های بیشتر روی آوردند.

مزایای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

 • سیستم آموزشی عالی و برتر و داشتن امکانات آموزشی منحصر به فرد
 • کیفیت فوق العاده زندگی و شناخته شدن آن به عنوان یکی از زیباترین دانشگاه‌های کانادا
 • برخورد صمیمی و داشتن فرهنگ‌های متنوع
 • امکان ترانسفر واحدهای درسی به کالج‌ها، دانشگاه‌های خصوصی و دولتی
 • امکانات بسیار عالی خوابگاه‌ها برای دانشجویان غیر بومی

شرایط پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا

شرایط عمومی مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا به شرح زیر می‌باشد:

 • پر کردن فرم‌های آنلاین
 • ریز نمرات دانشگاهی
 • حداقل معدل 16 تا 20 برای پذیرش دانشجو در مقاطع مختلف
 • توصیه نامه استاد
 • انگیزه نامه
 • نمره آزمون زبان برای آیلتس 6.5 به بالا و نمره تافل 100 به بالا

رشته‌های دانشگاه بریتیش کلمبیا

از جمله رشته‌هایی که در دانشگاه بریتیش کلمبیا ارائه می‌شود شامل رشته‌های کشاورزی، تغذیه و مطالعات غذایی، جنگلداری و مطالعات چوب، داروسازی، تحصیلات تکمیلی، حقوق، هنر، رشته‌های مهندسی، پزشکی، بهداشت و مدیریت می‌باشد.

شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا

شهریه تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا،بسته به نوع دانشکده و رشته انتخابی متفاوت است. مثلا شهریه دانشکده کشاورزی و علوم غذایی حدود 43 هزار دلار کانادا، رشته‌های معماری، طراحی و مطالعات تجسمی، هنر و علوم، تربیت بدنی و حرکت شناسی 40 هزار دلار می‌باشد.

در این قسمت از مقاله به بررسی دو مورد از بهترین‌ دانشگاه‌های کانادا، مزایای تحصیل در آن، رشته‌ها و شهریه دانشگاه‌ها پرداخته شد. البته دانشگاه‌های برتر دیگری نیز وجود دارد که تا حدودی شرایط، هزینه، مدارک مورد نیاز برای پذیرش و… مانند دو دانشگاه ذکر شده می‌باشد. مثل دانشگاه مک گیل، مک مستر، مونترال، آلبرتا، کلگری، واترلو، وسترن، اتاوا و… . در ادامه این مقاله به بررسی بهترین رشته‌ ها برای اپلای کانادا پرداخته می‌شود.

بهترین رشته ها برای اپلای کانادا

کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود که امکانات فوق العاده ای برای آموزش فراهم می‌کند. تعداد زیادی از دانشگاه های برتر دنیا، در کانادا واقع شده‌اند. شما با تحصیل در کانادا این شانس را دارید که از بهترین امکانات رفاهی و آموزشی بهره مند شوید. یکی دیگر از مهم ترین دلایلی که توجه دانشجویان را به کانادا معطوف می کند، این است که بعد از فارغ التحصیلی، دو برابر مدت زمان تحصیل،به آن‌ها اجازه ی کار (Work Permit) داده می شود. این مسئله شانس بزرگی است که برای یافتن شغل مناسب می‌تواند داشته باشد.

از جمله بهترین رشته‌ها برای اپلای کانادا، به شرح زیر می‌باشد:

 1. علوم کامپیوتر
 2. علوم پزشکی
 3. دندانپزشکی و پرستاری
 4. داروسازی
 5. مهندسی برق و مکانیک
 6. اقتصاد و علوم مالی
 7. علوم زمین و منابع تجدید پذیر
 8. رسانه و روزنامه نگاری

سخن نهایی

در این مقاله بهترین دانشگاه های کانادا برای اپلای و برترین رشته های تحصیلی در کانادا بررسی شد. شما دوست دارید در کدام دانشگاه کانادا مشغول به تحصیل شوید؟

ارسال دیدگاه