تحصیل رشته پزشکی در ترکیه

تحصیل رشته پزشکی در ترکیه

تحصیل رشته پزشکی در ترکیه

تحصیل رشته پزشکی در ترکیه با اپلای شروع می شود و با گرفتن اقامت دائم ادامه می یابد. انتخاب یک دانشکده پزشکی در ترکیه چندان سخت نیست زیرا نرخ پذیرش آنها عادلانه است. دانشگاه های ترکیه هر ساله جزو برترین دانشگاه های جهان هستند. ترکیه همچنین یکی از کشورهایی است که کیفیت خوبی در زمینه پزشکی، دندانپزشکی و علوم پیراپزشکی دارد.

در مورد دانشکده های پزشکی ترکیه چه می دانید؟

تحصیل پزشکی دوره کارشناسی در ترکیه به طور معمول 6 سال طول می کشد. با این حال، به دلیل برنامه آمادگی انگلیسی در 21 از این دانشکده های پزشکی، این مدت می تواند تا 7 سال ادامه یابد. زبان انگلیسی تنها در سه دانشکده پزشکی ترکیه آموزش می دهد.

همچنین بدانید که تحصیل پزشکی ترکیه برای دانشجویان بین المللی آزاد است و حتی به زبان انگلیسی تدریس می کنند. با این حال، دانشجویان هنوز نیاز به یادگیری زبان ترکی دارند، که برای مشاغل بالینی آنها ضروری است زیرا اکثر بیماران آنها ترک هستند. برخی از دانشکده ها نیز دوره زبان ترکی را معمولاً در سالهای اول ارائه می دهند، که دانشجویان باید آن را گذرانده تا واجد شرایط برای عمل بالینی باشند.

الزامات دانشکده ها پزشکی در ترکیه

شرایط ورود دانشکده ها پزشکی ترکیه ممکن است بین دانشگاه ها متفاوت باشد. در اینجا شرایط عمومی دانشکده ها پزشکی برای ترکیه آمده است:
دیپلم دبیرستان (حداقل 70٪)
نمرات خوب در زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی.
نامه انگیزه.
پاسپورت معتبر.

رتبه بندی آسان ترین دانشکده ها پزشکی ترکیه

ما در MRG این دانشکده ها را از نظر میزان پذیرش و همچنین مطابق با معیارهای دیگر رتبه بندی کرده ایم.

1. دانشکده پزشکی دانشگاه Hacettepe

Hacettepe

Hacettepe

دانشگاه Hacettepe واقع در آنکارا، از نظر عملکرد تحصیلی، رتبه برتر دانشگاه های ترکیه را دارد. همچنین با داشتن استانداردهای بین المللی بالا، رتبه 4 را در بین تمام دانشگاه های جهانی ترکیه دارد.

این دانشکده پزشکی در ترکیه که در سال 1954 تأسیس شد، دو برنامه ارائه می دهد. برنامه MD معمولی 6 سال طول می کشد. از سوی دیگر، متقاضیان واجد شرایط می توانند مدرک دکتری تخصصی MD-PhD را انتخاب کنند. در اینجا، دانشجویان می توانند پس از دو سال تحصیل در دانشکده پزشکی، در مقطع دکترا تحصیل کنند.

MD-Ph.D. داوطلبان همچنین می توانند در زمینه های مختلف، از جمله بیوشیمی، بیوفیزیک، زیست شناسی پزشکی و داروسازی، تخصص داشته باشند. با توجه به ماهیت فشرده مطالعه، MD-Ph.D. تکمیل دوره در مجموع 8 سال طول می کشد.

دانشگاه Hacettepe

2. دانشکده پزشکی دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول

دانشگاه استانبول یک موسسه دولتی برتر است که در استانبول پایتخت ترکیه مستقر است. دانشکده پزشکی دانشگاه استانبول که در سال 1827 تأسیس شد (اگرچه از قرن پانزدهم شروع به کار کرده است)، به عنوان اولین دانشکده پزشکی ترکیه از این نظر متمایز است. این دانشکده پزشکی در ترکیه به طور متوسط ​​310 دانشجو برای رشته پزشکی ترکیه خود می پذیرد، در حالی که فقط 60 متقاضی می توانند در برنامه پزشکی انگلیسی ثبت نام کنند.

بر اساس شاخص های US News، برنامه جراحی آن در زمینه همکاری بین المللی رتبه 7 را دارد. این امر توسط مشارکت های متعدد دانشکده در خارج از کشور، از جمله مشارکت M8، که در ارتباط با 25 دانشکده پزشکی در سراسر جهان است، نشان داده شده است. همچنین برنامه Erasmus را ارائه می دهد، جایی که دانشجویان می توانند در دانشگاه های منتخب اروپا تحصیل کنند.

دانشگاه استانبول

3. دانشکده پزشکی دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا

دانشکده پزشکی دانشگاه آنکارا در سال 1946 تأسیس شد و همچنین به عنوان اولین دانشکده پزشکی ترکیه مشهور است. دانشجویان به طور معمول تحصیلات پزشکی خود را در پردیس Sihhiye و بخش بالینی خود را در بیمارستان Ibni Saha تکمیل می کنند.

دانشگاه آنکارا هر دو رشته پزشکی ترکی و انگلیسی را ارائه می دهد. دومی از این نظر متفاوت از سابق است که بیشتر از فرهنگ تحقیق حمایت می کند. به همین دلیل، US News رتبه 27 دانشگاه آنکارا را از نظر شهرت تحقیقاتی منطقه ای رتبه بندی کرده است.

دانشگاه آنکارا همچنین چندین برنامه بین المللی برای دانشجویانی که تحصیل رشته پزشکی در ترکیه را انتخاب کرده اند خود ارائه می دهد، از جمله برنامه های اراسموس و مولانا. دانشگاه آنکارا نیز بر اساس معیارهای خاصی بورسیه تحصیلی ارائه می دهد. دانشجویان واجد شرایط همچنین می توانند برای کار پاره وقت درخواست کنند تا هزینه های تحصیل و محل اقامت خود را پرداخت کنند.

4. دانشکده پزشکی دانشگاه Ege

دانشگاه Ege

دانشگاه Ege

ما به نامزد بعدی خود در ساده ترین دانشکده پزشکی ترکیه که دانشکده پزشکی دانشگاه Ege است نگاه می کنیم. این موسسه یک برنامه آموزشی مبتنی بر نتیجه ارائه می دهد، که همچنین دانشجو محور و جامعه محور تلقی می شود.

این دانشکده در سال 1955 تأسیس شد و در محوطه قدیمی دانشگاه قرار داشت تا اینکه در 1971 به Bornova منتقل شد. با این حال، دستورالعمل ها بر اساس سه گروه، یعنی علوم پزشکی پایه، علوم پزشکی بالینی و علوم پزشکی جراحی، گروه بندی شده اند.

در حال حاضر، دانشگاه Ege به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهانی در آسیا شناخته می شود. به گزارش یو.اس نیوز، در بین موسسات مختلف ترکیه رتبه 16 را دارد. ظرفیت پزشکی بالینی آن یکی از بهترین ها در منطقه تلقی می شود و بنابراین، از نظر همکاری بین المللی رتبه یازدهم را دارد.

5. دانشکده پزشکی دانشگاه مرمره

دانشگاه مرمره

دانشگاه مرمره

دانشگاه مرمره واقع در استانبول یکی از موسسات دولتی معروف در ترکیه است. این نیز یکی از قدیمی ترین است، زیرا در سال 1883 برانگیخته شد. با این حال، قبل از اینکه دانشگاه در نهایت به عنوان مرمره مستقر شود، مجبور به تغییر چندین نام شد. دانشگاه مرمره دارای 14 پردیس در سراسر آسیا و اروپای ترکیه است. مانند بیشتر دانشکده های پزشکی در کشور، دانشگاه مرمره آهنگ های MD را به دو زبان ترکی و انگلیسی ارائه می دهد.

از نظر علوم بهداشتی و زندگی، بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان از نظر درآمد صنعت و استنادات تحقیق رتبه بالایی دارد. این دانشکده همچنین برای تحقیقات پزشکی بالینی که دارای رتبه 65 در منطقه است، محبوب است.

دانشگاه مرمره

6. دانشکده پزشکی دانشگاه دوکوز ایلول

دانشگاه دوکوز ایلول

دانشگاه دوکوز ایلول

دانشگاه Dokuz Eylül یک موسسه نسبتاً جوان است که تنها در سال 1982 تأسیس شده است. اگرچه چنین است، این دانشکده مستقر در ازمیر به دلیل 17 دانشکده خود، از جمله دانشکده پزشکی معروف، مشهور است. تحصیل رشته پزشکی در ترکیه می تواند با اپلای شما برای این داشنگاه منحصر به فرد شروع شود.

دانشکده پزشکی در پردیس cinciraltı و سایر دانشکده های علوم بهداشتی مستقر است. فارغ از پرورش فارغ التحصیلان برجسته، این دانشکده اولین دانشکده ای بود که از روش یادگیری مبتنی بر مشکل در سال 1997 استفاده کرد.

دانشجویان پزشکی از تجربه بالینی مطلوب در بیمارستان دانشگاهی Dokuz Eylül، که یکی از بهترین مراکز پزشکی در ترکیه است، برخوردار می شوند. همچنین دارای یک مرکز تحقیق و توسعه در سطح جهانی است که در آن دانشجویان می توانند مسائل پزشکی فوری مانند زیست شناسی سرطان، زیست شناسی مولکولی اختلالات ژنتیکی و درمان های سلولی جدید را بررسی کنند.

دانشگاه Dokuz Eylül

7. دانشکده پزشکی دانشگاه Koc

دانشگاه Koc

دانشگاه Koc

یکی از بهترین دانشکده های پزشکی در ترکیه، دانشکده پزشکی دانشگاه Koc در سال 2008 تأسیس شد. دانشکده پزشکی در محوطه Topkapi، در کنار بیمارستان دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی قرار دارد. پذیرش در دانشگاه Koc کاملا انتخابی است، زیرا فقط 60 دانشجو موفق به ورود می شوند. در مقایسه با سایر دانشکده ها، برنامه درسی فقط به زبان انگلیسی تدریس می شود. با این حال، آموزش کنار تخت، به ویژه در سال 4، به زبان ترکی ارائه می شود.

دانشگاه Koc به عنوان یکی از موسسات برتر در ترکیه، دارای یکی از بهترین دانشگاه های جهانی در آسیا است. US News با محیط دوستانه برای دانشجویان، دانشگاه Koc را در زمینه پزشکی بالینی، به ویژه در زمینه همکاری های بین المللی، به رسمیت شناخته است.

دانشگاه Koc

8. دانشکده پزشکی دانشگاه غازی

دانشگاه غازی

دانشگاه غازی

دانشگاه Gazi یک موسسه عمومی است که در شهر آنکارا واقع شده است. دانشکده پزشکی در سال 1979 تأسیس شد و تنها با 7 استاد و 100 دانشجو شروع به کار کرد. در حال حاضر، این دانشکده با 929 دانشگاهی و 2775 دانشجو به عنوان یکی از بهترین دانشکده ها پزشکی کشور رشد کرده است.

دانشجویان پزشکی ابتدا با علوم پایه پزشکی، که شامل آناتومی، فیزیولوژی و بیوشیمی است، آموزش داده می شوند. آنها سپس به علوم پزشکی بالینی پیشرفت می کنند، قبل از اینکه به علوم پزشکی جراحی مراجعه کنند. دانشجویان همچنین به انجام تحقیقات تشویق می شوند و این امر به شهرت تحقیقاتی منطقه ای دانشکده کمک زیادی کرده و آن را به یکی از بهترین دانشکده های پزشکی ترکیه تبدیل کرده است.

معمولاً دانشجویان کارآموزی بالینی خود را در بیمارستان دانشگاهی Gazi، که در سال 1986 تأسیس شد، گذرانده اند. این یکی از بهترین مراکز درمانی کشور است، زیرا اولین بیمارستان دولتی است که از نشان تضمین کیفیت ISO جایزه دریافت کرده است.

دانشگاه Gazi

9. دانشکده پزشکی دانشگاه Akdeniz

دانشگاه Akdeniz

دانشگاه Akdeniz

دانشگاه Akdeniz واقع در استان آنتالیا، یک موسسه آموزشی معتبر در منطقه مدیترانه غربی ترکیه است. برنامه آموزشی آن، که توسط هاردن توسعه یافته است، دانشجو محور است زیرا تمرکز زیادی بر حل مشکلات و ادغام دارد. این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته پزشکی در ترکیه است.

دانشکده پزشکی، که تا قبل از 1981 بخشی از دانشگاه آنکارا بود، از روشهای مختلف آموزشی استفاده می کند. آنها شامل کلاس های درس یا آمفی تئاتر، برنامه های آزمایشگاهی، آموزش مهارت ها، آموزش جامعه و تمرینات کلینیکی هستند.

دانشجویان پزشکی دانشگاه Akdeniz چرخش بالینی خود را در بیمارستان پردیس، که ظرفیت آن 775 تخت است، انجام می دهند.

دانشگاه Akdeniz

10. دانشکده پزشکی دانشگاه Erciyes

دانشگاه Erciyes

دانشگاه Erciyes

دانشگاه Erciyes در سال 1978 به وجود آمد، در شهر آناتولی مرکزی کایسری قرار دارد. دانشکده پزشکی سه سال اول را به دوره های تلفیقی اختصاص می دهد. این شامل دوره های اجباری از جمله تاریخ، زبان ترکی و سایر زبان های خارجی است.

این دانشکده به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهانی در ترکیه، به دلیل دارویی بالینی بسیار محبوب است.

دانشگاه Erciyes

ارسال دیدگاه