تحصیل و اپلای در انگلستان

تحصیل و اپلای در انگلستان

تحصیل و اپلای در انگلستان

تحصیل و اپلای در انگلستان  همیشه مورد توجه دانشجویان ایرانی بوده است. دانشگاه های انگلستان در زمینه آموزش و پژوهش جایگاه قابل توجهی در جهان دارند و به صورت مداوم در میان دانشگاه‌های برتر جهان جای می‌گیرند. به دلیل اینکه دوره‌های تحصیلی در انگلستان کوتاه‌تر از سایر کشورهای دیگر هستند، هزینه‌های تحصیل دانشجوها کاهش پیدا می‌کند. دانشجوهای بین‌المللی برای اینکه بتوانند از بیش از 50 هزار دوره آموزش عالی در سطح جهانی استفاده کنند، باید مهارت خود را در زبان انگلیسی اثبات کنند.

معرفی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل و اپلای در انگلستان

در کل 90 مورد از دانشگاه‌های بریتانیا در رتبه‌بندی دانشگاه های جهانی QS جای گرفته‌اند و 8 دانشگاه بین 50 موسسه آموزشی برتر جهانی قرار دارند. این دانشگاه‌ها دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را ارائه می‌دهند و در اکثر آن‌ها دفاتر دانشجویی بین‌المللی وجود دارد که در صورت لزوم می‌توانید در زمینه دریافت ویزا، اخذ بورسیه تحصیلی و دوره‌های زبان و کاریابی پس از فارغ‌التحصیلی از آن‌ها کمک عملی و کاربردی بگیرید.

 با وجود تمام این موارد، چالش واقعی که پیش روی دانشجویان بین‌المللی قرار دارد انتخاب یک دانشگاه مناسب است. برای محدود کردن انتخاب‌های خود می‌توانید برنامه تحصیلی موردنظر، نزدیکی دانشگاه به شهرهای بزرگ و بورسیه‎های موجود را در نظر بگیرید؛ اما مهم‌ترین عامل از ژانویه 2021 در راستای تحصیل در انگلستان این است که دوره‌هایی به نام کارتحصیل در این کشور رواج یافته‌اند، طی این دوره‌ها دانشجویان بین‌المللی در مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری می‌توانند با گارانتی و تضمین شغل در ضمن تحصیل و بعد از تحصیل، تحصیل در این کشور را انتخاب نمایند.

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد

باید اشاره کرد که دانشگاه آکسفورد قدیمی‌ترین و از برترین دانشگاه های انگلستان و دومین دانشگاه برتر جهان است که در اوایل قرن یازدهم و در شهر آکسفورد تاسیس شده است. دانشگاه آکسفورد دارای 44 کالج و بزرگترین سیستم کتابخانه در بریتانیا است. در کل 22 هزار دانشجو در دانشگاه آکسفورد تحصیل می‌کنند که حدود نیمی از آن‌ها در مقطع کارشناسی و 40 درصد آن‌ها دانشجوهای بین‌المللی هستند. حدود یک چهارم ساکنان شهر آکسفورد دانشجو هستند و این شهر جوان‌ترین جمعیت در بریتانیا را به خود اختصاص می‌دهد. دانشگاه آکسفورد در چهار رشته علوم انسانی، ریاضی، فیزیک و علوم زیستی دوره‌های آموزشی ارائه می‌دهد. نقطه قوت این دانشگاه دوره‌های مربوط به علوم پزشکی و علوم اجتماعی است و در زمینه پزشکی در رتبه اول جهان قرار دارد.

دانشگاه کمبریج

"<yoastmark

دانشگاه کمبریج که در مرکز شهر باستانی کمبریج و در 80 کیلومتری لندن واقع شده است، یک موسسه تحقیقاتی دولتی است که بیش از 18 هزار دانشجو از سراسر جهان در آن تحصیل می‌کنند. این مورد از دانشگاه های انگلستان 31 کالج و 150 دانشکده در زمینه‌های هنر و علوم انسانی، علوم زیستی، پزشکی، علوم اجتماعی، علوم فیزیکی و فناوری دارد. دانشگاه کمبریج تاریخچه‌ای 800 ساله دارد و دومین دانشگاه قدیمی در انگلستان است. این دانشگاه دارای بیش از 100 کتابخانه است که در مجموع بیش از 15 میلیون کتاب را در خود جای داده‌اند.

کالج سلطنتی لندن

"<yoastmark

کالج سلطنتی لندن در کنزینگتون جنوبی واقع شده است و معتبرترین دانشگاه لندن محسوب می‌شود. این کالج یک موسسه پژوهشی دولتی است که در رتبه هفتم جهان جای دارد و در زمینه‌های مهندسی و فناوری، پزشکی، علوم فیزیکی و علوم کامپیوتر دانشجو می‌پذیرد. یقینا می توان گفت که کالج سلطنتی لندن رتبه اول نوآوری را در بریتانیا کسب کرده است و بیش از 59 درصد دانشجوهای آن از خارج از بریتانیا هستند.

کالج دانشگاهی لندن (UCL)

کالج دانشگاهی لندن

کالج دانشگاهی لندن

یکی از برترین دانشگاه های انگلستان ، کالج دانشگاهی لندن است که در رتبه هشتم جهان جای دارد. UCL از نظر قدرت تحقیقاتی به عنوان بهترین دانشگاه برتانیا انتخاب شده است و بیش از 675 دوره آموزشی را در رشته‌های مختلف ارائه می‌دهد. این کالج 11 دانشکده و بیش از 100 بخش دارد. یکی از مزایای این کالج، درصد بالای اشتغال فارغ‌التحصیلان آن است.

دانشگاه منچستر

"<yoastmark

این بار دانشگاه منچستر که در جایگاه بیست و هفتم جهان قرار دارد، یکی از برترین دانشگاه های انگلستان است. این دانشگاه بیش از 1000 برنامه تحصیلی در رشته‌های علوم انسانی، تجارت، علوم و مهندسی ارائه می دهد. این برنامه‌ها شامل دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و MBA می‌شوند. دانشگاه منچستر در 10 سال اخیر بیش از یک میلیارد پوند برای بازسازی محوطه و ارائه امکانات پیشرفته سرمایه‌گذاری کرده است و 25 نفر از دانشجویان و کارکنان سابق و فعلی آن برنده جایزه نوبل شده‌اند. در حال حاضر دانشگاه منچستر در زمینه تحقیقات پیشرفته در رشته‌های علم و مهندسی و به ویژه در زمینه ارائه درمان‌های جدید برای بیماری‌های خطرناک پیشرو است. نرخ اشتغال فارغ‌التحصیلان این دانشگاه 94 درصد است.

مدرسه علوم اقتصادی و سیاسی لندن

مدرسه علوم اقتصادی و سیاسی لندن

مدرسه علوم اقتصادی و سیاسی لندن

این دانشکده 40 برنامه در مقطع کارشناسی و بیش از 140 برنامه آموزشی و تحقیقاتی در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد. در دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی لندن رشته‌های علوم اجتماعی مانند حسابداری و حقوق، مدیریت و سیاست اجتماعی ارائه می‌شوند. این دانشکده در مرکز لندن واقع شده و بیش از 8 هزار دانشجوی بین‌المللی دارد.

دانشگاه کینگز لندن

دانشگاه کینگز لندن

دانشگاه کینگز لندن

قطعا دانشگاه کینگز لندن یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های انگلستان است که بیش از 27 هزار دانشجو از 150 کشور جهان دارد. دانشگاه کینگز به خاطر داشتن شیوه‌های تدریس در سطح جهانی و تحقیقات پیشرفته شهرت زیادی دارد. رشته‌های علوم انسانی، پزشکی، روانپزشکی، دندانپزشکی و علوم اجتماعی از جمله رشته‌های محبوب این دانشگاه هستند.

سخن پایانی تحصیل و اپلای در انگلستان

دانشگاه های انگلستان در دسته بهترین دانشگاه‌های جهان جای می‌گیرند. همچنین دوره‌های تحصیلی در سطح جهانی ارائه می‌دهند؛ همچنین بسیاری از بهترین دانشگاه‌ های انگلستان بودجه زیادی در فعالیت‌های تحقیقاتی سرمایه‌گذاری می‌کنند. یکی از مزایای خوب تحصیل در دانشگاه‌های کشور انگلستان نرخ بالای اشتغال دانشجوها بعد از فارغ‌التحصیلی است؛ به همین دلیل هم دانشجوهای بین‌المللی زیادی تصمیم می‌گیرند در دانشگاه‌های برتر این کشور تحصیل کنند. مقالات می توانند یکی از بهترین روشها برای افزایش شانس تحصیل و اپلای در انگلستان باشند. برای سفارش برترین مقالات از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما در گروه محققین پزشکی MRG در ارتباط باشید.

ارسال دیدگاه