تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس با توجه به نزدیک بودن این کشور به ایران و همچنین وجود دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت مورد استقبال ایرانی ها می باشد. البته اخیراً دانشگاهی که در این کشور مورد تایید وزارت بهداشت می باشد، در قسمت قبرس جنوبی یا قبرس اروپایی واقع شده که با محدودیت هایی در زمینه اخذ پذیرش و مهم تر از آن محدودیت هایی در صدور ویزا مواجه هست. این مقاله به بررسی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس می پردازد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در قبرس در بین دانشجویان پزشکی بین المللی بسیار محبوب است. دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی در قبرس 4  رشته (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و غیره) را در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می دهد. آموزش بین المللی در قبرس در طول 20 سال گذشته به شدت بین دانشجویان بین المللی در نظام آموزش محبوب بوده است.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در قبرس مورد تایید وزارت بهداشت ایران

  • دانشگاه قبرس
  •  دانشگاه قبرس فناوری
  • تحصیل پزشکی در قبرس

آموزش با کیفیت بالا، محیط امن، هزینه های زندگی مقرون به صرفه، تدریس منحصرا به زبان انگلیسی، آب و هوای مدیترانه لذت بخش، چهارراهی بین قاره های اروپا، آسیا و آفریقا، قبرس را به قطب آموزشی بین المللی تبدیل کرده است.

در حالی که بسیاری از دانشکده های پزشکی و دندانپزشکی در قبرس جوان هستند، دارای تجربه بین المللی با موسسات همکار می باشند. به عنوان یک مثال خوب فارغ التحصیلان پس از تحصیل به راحتی توسط دانشگاه سنت جورج لندن و دانشکده پزشکی دانشگاه نیکوزیا برای ادامه تحصیل پذیرفته می شوند.

این دانشگاه دارای 8 دانشکده، 22 بخش و 11 مرکز تحقیقات، (مرکز تحقیقات اقتصاد بانکداری و تحقیقات مالی، واحد پژوهش های باستان شناسی، مرکز فناوری نانو، مرکز KIOS برای سیستم های هوشمند و شبکه، مطالعات جنسیتی، اقیانوس شناسی، مرکز بین المللی تحقیقات آب، مرکز کاربردی علوم اعصاب، مرکز تحقیقات انرژی پایدار، مرکز پزشکی مولکولی) می باشد. در طول سال تحصیلی 2014 – 2015، 7200 نفر در مقطع (کارشناسی و کارشناسی ارشد) در این دانشگاه ثبت نام کردند. این دانشگاه با  موفقیت در بیش از 95 پروژه در اتحادیه اروپا در طول 3 سال گذشته افتخارات زیادی برای خود کسب کرده است. در حال حاضر، این دانشگاه میزبان 44 پروژه می باشد.

تحصیل پزشکی در قبرس دانشگاه اروپای نزدیک دانشکده پزشکی شرقی

 دانشگاه شرق (NEU) عضو دانشگاه های بین المللی کشور قبرس است، و دارای یک شبکه بین المللی پیشرو در کیفیت، نهادهای نوآورانه آموزش عالی می باشد، این دانشگاه با بیش 80 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد به بیش از 950،000 دانشجو در سراسر جهان ارائه می کند.

دانشگاه شرق در نیکوزیا در سال 1988 به عنوان یک دانشگاه چند رشته ای تاسیس شد. امروز این دانگاه دارای 17 دانشکده، 90 بخش، 4 موسسات کارشناسی ارشد با 187 برنامه (کارشناسی ارشد و دکترا) و 28 مراکز تحقیقاتی و برنامه های بین المللی به زبان انگلیسی می باشد.

دانشگاه شرق عضو کامل انجمن دانشگاه اروپایی (امارات) است، و همچنین عضو انجمن بین المللی دانشگاه (IAU) در یونسکو، انجمن بین المللی آموزش مهندسی (IGIP)، کمیسیون مشترک بین المللی (JCI) و فدراسیون دانشگاه های جهان اسلام (FUIW) می باشد و همچنین دارای ارتباط مستقیم با 118 موسسات ملی و بین المللی می باشد.

دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و علوم سلامت: در میان دانشکده های دانشگاه شرق دانشکده ای معروف و سرامد می باشد.

دانشگاه های پزشکی اروپایی قبرس

دانشگاه اروپایی قبرس (EUC)  دارای دانشکده پزشکی با برنامه پزشکی 6 ساله به زبان انگلیسی می باشد این دانشکده از سپتامبر 2013 تاسیس شده است.

در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشکده پزشکی اروپایی قبرس از سال اول مطالعات بالینی آغاز می شود. هدف این برنامه تجهیز دانشجویان به مهارت ها و دانش لازم به عنوان یک پزشکی در قرن 21 می باشد.

برنامه پزشکی 6 ساله (برنامه پزشکی در مقطع کارشناسی) دارای بازار کار فراوانی در قبرس و همچنین کشورهای اروپایی می باشد.

دانشکده پزشکی در دانشگاه اروپایی قبرس دارای برنامه درسی مبتنی بر سیستم یکپارچه یادگیری مبتنی بر شرکت در سخنرانی ها، رفع مشکل، یادگیری مبتنی بر کارآموزی، کلاس های عملی، یادگیری مستقل، آموزش مجازی و آموزش بالینی در تماس با بیمار در بیمارستان های دولتی و خصوصی قبرس، و جلسات کسب مهارت های بالینی می باشد.

دانشکده پزشکی به دنبال دانشجویانی با علاقه صادقانه به رشته پزشکی و دندانپزشکی با علاقه به خدمات بهداشت عمومی با توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات و حل مشکلات، توانا در ایجاد رابطه با بیمار، قدرت مراقبت از دیگران و برقراری ارتباط با بیماران و همکاران، دارای قدرت قضاوت بالا، قدرت تصمیم گیری تحت فشار می باشد.

بیشتر بخوانید :  تحصیل پزشکی در آلمان

 

تحصیل پزشکی در دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) در سال 1979 به عنوان موسسه تکنولوژی عالی در مهندسی عمران، مهندسی برق و مهندسی مکانیک در قبرس تاسیس شده است. امروز یک دانشگاه چند رشته با بیش از 11 دانشکده ها و 36 موسسه پژوهشی می باشد.

بیش از 97 رشته در مقطع کارشناسی و 75 رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه ارائه میگردد، دانشگاه مدیترانه شرقی با محیطی چند فرهنگی پذیرای بیش از 19،000 دانشجو از بیش  98 کشور با طیف گسترده ای از برنامه ها به زبان انگلیسی و ترکی است.

دانشکده داروسازی ( با برنامه های B.Pharm. و Pharm.D.) و رشته پزشکی و دندانپزشکی (دکتری و جراحی) در دانشگاه مدیترانه شرقی به ترتیب در سال های 2011 و 2012 تاسیس شد.

هدف دانشگاه EMU توسعه بیشتر و تبدیل شدن به نهاد علمی پیشرو در شرق میانه، شمال آفریقا و شرق مدیترانه است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی دانشگاه نیکوزیا در قبرس

دانشکده پزشکی دانشگاه نیکوزیا در قبرس دو برنامه 6 و 4 سال ساله پزشکی را با همکاری دانشگاه سنت جورج لندن به زبان انگلیسی ارائه می کند.

شهریه و کمک هزینه تحصیل پزشکی در قبرس

دانشجویان سالانه هزینه شهریه  ای € 5600 به طور متوسط بایستی برای شرکت در بسیاری از برنامه های پرداخت کند. همه دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی دریافت می کنند که در پرداخت 50٪ این شهریه استاندارد به آنها کمک می کند. به موجب این بورسیه تحصیلی برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی قبرش هزینه سالانه به 2800 € را دریافت خواهند کرد. شهریه بخش های خاص پزشکی، داروسازی، دامپزشکی، دندانپزشکی و حقوق به شرح زیر است:

  • پزشکی € 12،600
  • دندانپزشکی € 9400
  • داروسازی 8600 €
  • دامپزشکی 8600 €
  • حقوق 3800 €

پیشنهادات بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای رشته های بالا وجود دارد، اما بورسها تنها به دانش آموزان برجسته بر اساس ارزیابی نتایج دبیرستان ارائه می گردد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های قبرس معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های قبرس  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان در قبرس برای شما امکان پذیر می گردد.

این بورسیه های تحصیلی هزینه شهریه، محل اقامت و غذا را تا € 4400 پوشش می دهد. محل اقامت در یک خوابگاه استاندارد 4 نفر می باشد.

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تمکن یا ساپورت مالی سفارت را به دست آورید. و همچنین به علت اینکه یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت هزینه می باشد از قبل از هزینه زندگی دانشجویی در قبرس مطلع گردید.

شهریه برای برنامه های کارشناسی ارشد نیز به دانشجویانی که نمرات بالایی در مقطع کارشناسی داشتند تعلق می گیرد.

ارسال دیدگاه