دانشگاه های پزشکی ژاپن

دانشگاه های پزشکی ژاپن

دانشگاه های پزشکی ژاپن

دانشگاه های پزشکی کشور ژاپن جهت تحصیل دانشجویان بین المللی در رشته پزشکی به شرح زیر می باشد:

 • دانشگاه توکیو
 • دانشگاه کیوتو
 • دانشگاه اوزاکا
 • دانشگاه کیو
 • دانشگاه توهوکو
 • دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی توکیو
 • دانشگاه کیوشو
 • دانشگاه ناگویا

بورسیه دانشگاه های پزشکی کشور ژاپن

دانشجویان بین المللی که تحت توافق نامه تبادل دانشجو در دانشگاه ژاپن پذیرفته شده اند، واجد شرایط بورسیه شدن هستند. این دانشجویان باید برای تحصیل در کشور ژاپن درخواست بورسیه کنند. بورسیه تحصیلی شامل کمک هزینه ماهانه 757.71 دلار است که در طول مدت اقامت در ژاپن پرداخت می شود. اگر چه بیشتر بورسیه ها پس از آمدن به کشور ژاپن قابل اجرا است، با این وجود گاهی دولت ها، انجمن های بین المللی و بنیادهای خصوصی قبل از اقامت در کشور ژاپن بورسیه را در اختیار دانشجویان قرار می دهند.

شهریه تحصیل در دانشگاه ژاپن

متوسط هزینه شهریه برای یک ترم در ژاپن می تواند کمتر از 3000 دلار تا تقریبا 20،000 دلار برای یک ترم باشد. دانشجو می تواند برای صرفه جویی در هزینه تحصیل در یک دانشگاه دولتی در شهری که کمتر شناخته شده است به تحصیل بپردازد.شهریه در دانشگاه های خصوصی ژاپن معمولاً در حدود 12،000 تا 18،000 دلار در سال است که پایین تر از هزینه های دانشجویان بین المللی در کشورهایی مانند ایالات متحده و انگلستان می باشد. دانشگاه های دولتی از نظر شهریه مقرون به صرفه هستند و در جایگاه دوم قرار دارند. شهریه دانشگاه های دولتی بسته به تخصص مورد نظر دانشجو در سال به 931،235 دلار می رسد. دانشگاه های دولتی در ژاپن کم ترین میزان شهریه را دارند. آن ها انواع مختلفی از تخصص ها را ارائه می دهند و شهریه سالانه نیز به 817.800 دلار می رسد.

پذیرش در دانشگاه های پزشکی ژاپن

نمرات آزمون ورودی می تواند نشان دهنده پیشینه تحصیلی دانشجو باشد. حداقل چهار یا پنج سال از دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند. باید توجه داشت آموزش پزشکی در این کشور شش سال است و به طور معمول شامل چهارسال آموزش بالینی و سپس دو سال آموزش عملی است. فارغ التحصیلان ممتاز دبیرستان ها، واجد شرایط ورود به دانشکده پزشکی ژاپن می باشند.

هزینه زندگی و تحصیل در کشور ژاپن

هزینه ماهیانه زندگی (از جمله شهریه) در ژاپن برای دانشجویان بین المللی تقریباً 138،000 دلار در ماه است. به طور کلی، منطقه شیکوکو دارای کم ترین هزینه های زندگی در ژاپن و تحصیل در این کشور است و 104.000 دلار در ماه تخمین زده می شود. از طرف دیگر، کانتو یکی از مناطق گران قیمت برای زندگی در ژاپن است که هزینه زندگی و تحصیل در آن تقریباً 154،000 دلار در ماه است.در رابطه با کرایه حمل و نقل، بلیط ماهانه مترو برای دانشجویان بین المللی تقریباً 95.17 دلار در ماه است و کرایه تاکسی 6.19 دلار برای کیلومتر اول و 4.19 دلار در هر کیلومتر به بعد است. اجاره تاکسی به مدت یک ساعت 28.55 دلار هزینه خواهد شد. هزینه یک لیتر بنزین 1.25 دلار است.

ارزان ترین دانشگاه های پزشکی ژاپن

ژاپن محل تحصیل دانشجویان بین المللی بی شماری است و تقریباً 300.000 دانشجوی خارجی در موسسات آموزش عالی کشور ژاپن به تحصیل مشغول هستند. برخی از دانشکده های پزشکی این کشور در ردیف بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. این موضوع باعث جذب دانشجویان بین المللی بسیاری شده است. علاوه بر این، جایگاه های بالایی که برخی از این دانشگاه ها در رتبه بندی جهانی دارند، بیانگر کیفیت آموزشی دانشگاه های پزشکی کشور ژاپن است.

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی توکیو

هزینه تحصیل: 5000 دلار

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی توکیو به عنوان یک دانشگاه ملی شناخته شده است که دارای دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد است. در دانشگاه توکیو، دو بیمارستان قرار دارد، یکی برای دندانپزشکی و دیگری برای پزشکی. این موسسه تعداد زیادی دانشجوی بین المللی دارد، به همین دلیل ارتباطات مهمی با دانشکده های پزشکی خارجی برقرار کرده است. در این دانشگاه سه پردیس مجزا وجود دارد که یکی از آن ها به مراکز تحقیقاتی اختصاص دارد. این امر نشان می دهد که تحقیق در دانشکده پزشکی در ژاپن چقدر مهم است.

دانشگاه پزشکی آساهیکووا

هزینه تحصیل: 5000 دلار

این موسسه ملی در هوکایدو واقع شده است. علی رغم اینکه پس از جنگ جهانی دوم، این دانشگاه بسته شد اما نیاز به متخصصان پزشکی در هوکایدو بسیار احساس می شد. بنابراین، درخواست های زیادی برای گشودن مجدد این دانشگاه ارائه شد. امروزه، این دانشگاه یکی از مهمترین موسسات علوم بهداشتی در این منطقه است.

دانشکده پزشکی دانشگاه هاماماتسو

هزینه تحصیل: 5000 دلار

دانشگاه هاماماتسو در هاماماتسو، شیزووکا تاسیس شده است. امروزه این دانشگاه دارای ویژگی های بی شماری است که باعث جذب دانشجویان بین الملل زیادی شده است. یکی از این ویژگی ها، بیمارستان دانشگاه است که به دانشجویان امکان یادگیری به طور مستقیم در بیمارستان را می دهد.

دانشگاه اوزاکا

هزینه تحصیل: 5000 دلار

این موسسه تحقیقاتی عمومی یکی از معتبرترین موسسات ژاپن است. این دانشگاه در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و در جایگاه سوم در ژاپن قرار دارد. این دانشگاه سه پردیس دارد و هر پردیس دانشکده های مختلفی را در خود جای داده است. دانشکده پزشکی در پردیس سویتا واقع شده است.

دانشگاه ناگویا

شهریه: 5000 دلار

این دانشگاه ملی در چیکوساکو، ناگویا واقع شده است. همچنین این دانشگاه یکی از بهترین موسسات کشور محسوب می شود و در میان 100 دانشگاه برتر در سراسر جهان قرار دارد. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین موسسات ژاپن می باشد. نوآوری یکی از سیاست مهم این دانشگاه محسوب می شود.

دانشگاه اوکایاما

هزینه تحصیل: 5000 دلار

این دانشگاه شامل سه پردیس است که دو پردیس آن در اوکایاما واقع شده اند و پردیس سوم در میساسا، در استان توتوری واقع شده است. این دانشگاه به اهداف توسعه پایدار که توسط سازمان ملل متحد تعیین شده است، اهمیت زیادی می دهد. این امر باعث شده تا این دانشگاه به یکی از دانشگاه هایی تبدیل شود که بیشترین تحقیق را در زمینه پزشکی انجام بدهد.

مدارک لازم برای دانشگاه های پزشکی ژاپن

قطعا دانشجویانی که قصد دارند در دانشگاه های پزشکی ژاپن تحصیل کنند، نیاز به یک سری مدارک دارند. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی کشور ژاپن به شرح زیر می باشند:

 • تکمیل فرم درخواست آنلاین
 • توصیه نامه
 • گزارش آزمون آیلتس و یا تافل
 • گزارش آزمون JLPT
 • گواهی بهداشت
 • عکس رنگی 4 × 3
 • کپی پاسپورت
 • ریز نمرات تحصیلی

ارسال دیدگاه