سربازی در رشته دندانپزشکی

سربازی در رشته دندانپزشکی

سربازی در رشته دندانپزشکی

عزیزان مشمول در این مقاله در خصوص امریه خدمت سربازی برای رشته دندانپزشکی مطالبی نوشته ایم و امیدوار هستیم این مقاله هم مورد رضایت و توجه همه شما عزیزان قرار گیرد لذا در صورت دریافت اطلاعات بیشتر با متخصصان گروه محققین پزشکی MRG تماس حاصل نمایید.

برای دریافت امریه سربازی باید چه شرایطی داشته باشیم ؟

مشمولین متقاضی گرفتن امریه سربازی ، در صورت دارا بودن برخی از شرایط ، در اولویت پذیرش قرار می گیرند ، در واقع جهت دریافت امریه ، برخورداری از شرایط زیر الزامی نمی باشد ولی دارا بودن هر یک از موارد زیر ، شانس و امتیاز فرد را جهت دریافت امریه افزایش خواهند داد.

  • فرد متقاضی متاهل باشد.
  • داوطلب تحت پوشش کمیته امداد و یا بهزیستی قرار داشته باشد.
  • فرد جزو بستگان درجه یک خانواده شهدا ، جانبازان و یا آزادگان باشد.
  • داشتن معافیت از رزم متقاضی
  • و …

نکاتی جهت دریافت امریه

نکات امریه دندانپزشکی

مهلت ارائه مدارک به سازمان وظیفه عمومی فقط 12 ماه از زمان فارغ التحصیلی خواهد بود.
داوطلبان جهت دریافت امریه می بایست حداقل 3 ماه پیش از اعزام اقدام نمایند. پس از آن برگ سبز به آدرس منزل متقاضیان ارسال خواهد شد و داوطلبان می توانند از زمان دقیق اعزام خود به مراکز نظامی بر روی برگ سبز آگاه شوند.
برای ارسال درخواست امریه ، سایت مشخصی وجود ندارد و ارتباط با این سازمان تنها به صورت تلفنی انجام می پذیرد.
داوطلبانی که موفق به دریافت امریه می شوند نیز موظف خواهند بود تا دوره آموزشی خود را در پادگان های نظامی بگذرانند.
تسویه با دانشگاه و ارسال نامه تسویه حساب از دانشگاه به سازمان نظام وظیفه عمومی الزامی است.
اولویت دریافت امریه بر اساس زمان مراجعه می باشد. ضمن اینکه با توجه به محدودیت ادارات و یا سازمان های دولتی در پذیرش امریه سربازی توصیه می شود که بلافاصله پس از دریافت برگ سبز آن را به سازمان وظیفه عمومی تحویل دهید.
متقاضیان سربازی در رشته دندانپزشکی جهت دریافت امریه بهتر است به صورت حضوری به قسمت کارگزینی سازمان ها و ادارات مراجعه نمایند.
توجه داشته باشید که ممکن است برخی سازمان ها شرایط خاص خود را داشته باشند که دارا بودن این شرایط برای افراد الزامی است.

زمان و نحوه و مدارک لازم برای ثبت نام امریه پیام آور بهداشت

برای سربازی در رشته دندانپزشکی مشمولان داوطلب می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک ( پلیس + 10 ) و تکمیل مدارک، برگه اعزام به خدمت را دریافت نمایند. زمان ثبت نام برای امریه پیام آوران بهداشت بعد از تایید اطلاعات فردی توسط ستاد کل نیروهای مسلح و بعد از ثبت در سامانه خدمات وظیفه عمومی می باشد. بعد از تایید، یک هفته قبل از اعزام برگه اعزام توسط پست به منازل پیام آوران ارسال می شود. افراد در اولین فرصت و نهایتا تا 60 روز قبل از تاریخ اعزام، باید ثبت نام خود را انجام دهند.

مدارک لازم برای ثبت نام امریه پیام آور بهداشت شامل اطلاعات شناسنامه و کارت ملی ، تصویر برگه اعزام به خدمت ( پلیس + 10 )، تصویر صفحه دوم شناسنامه ( برای متاهلین ) می باشد.
شرایط انتقال برای پیام آوران بهداشت
انتقال و جابجایی در طول خدمت در سطح دانشگاه با رضایت مدیران مربوط امکان پذیر می باشد. بعد از گذشت یکسال از شروع خدمت، بین دانشگاه های مختلف برای افراد دارای مشکل و با نظردانشگاه  و اداره تامین و توزیع معاونت توسعه نیروی انسانی وزارت بهداشت، قابل اجرا می باشد.

شرایط حقوق ماهیانه، حق تاهل و حق اولاد و هزینه لباس وخوراک هزینه مسکن و تردد برای امریه پیام آوران به شرح زیر می باشد:

حقوق پیام آوران در صورت انجام یک شیف کار همانند دیگر سربازان می باشد. و در صورت کار در ساعات غیر اداری همانند سایر کارکنان اضافه کار دریافت می کنند. به پیام آورن متاهل دارای اولاد به ازای هر فرزند هزینه پرداخت می شود. با توجه به اینکه پیام آوران بهداشت در زمان خدمت از لباس فرم استفاده نمی کنند هزینه نقدی لباس به ایشان پرداخت می شود. و در صورتی که تامین خوراک پیام اوران در محل های محروم توسط محل خدمت مقدور نباشد هزینه خوراک به افراد پرداخت می شود. تامین خوابگاه و هزینه مسکن مطابق عرف محل خدمت به پیام آوران پرداخت می شود.

ارسال دیدگاه