معرفی بهترین دانشگاه های نروژ

بهترین دانشگاه های نروژ

بهترین دانشگاه های نروژ

بهترین دانشگاه های نروژ، سطح علمی دانشگاه های این کشور و معرفی دانشگاه های برتر این کشور در این مقاله توسط کارشناسان گروه محققین پزشکی MRG مورد بررسی قرار می گیرد. کشور نروژ به واسطه عضویت در اتحادیه اروپا و برخوردار بودن از امکانات عالی، سالانه مقصد بسیاری از مهاجرین و دانشجویان جهت ادامه تحصیل قرار می گیرد که پس از اتمام تحصیل می توانند وارد بازار کار شوند. تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور به زبان نروژی انجام می شود و تحصیل تقریبا به صورت رایگان است و هر ترم حدود 600 کرون نروژ هزینه دارد.

دانشجو در کنار تحصیل در نروژ می تواند هفته ای 20 ساعت اجازه کار داشته باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بهترین دانشگاه های نروژ می توانید به وب سایت جامع موسسه ملک پور مراجعه فرمایید و یا با دفاتر موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان در خصوص بهترین دانشگاه های نروژ بهره مند شوید.

دانشگاه اسلو نروژ

"<yoastmark

در ابتدا باید اشاره کرد که دانشگاه اسلو در پایتخت واقع شده و برترین دانشگاه این کشور به حساب می آید. هزینه شهریه در این دانشگاه هر ترم حدود 600 کرون نروژ می باشد. در این دانشگاه برنامه های متعددی به زبان انگلیسی ارائه می شود و عموما در مقطع کارشناسی می باشند. شرکت در این برنامه ها محدود است و شخص متقاضی باید در آزمون نیز شرکت کند. جهت شرکت در ترم پاییز باید قبل از 1 سپتامبر درخواست را ارائه داد و برای شرکت در ترم بهار باید قبل از 1 فوریه درخواست را ارائه داد. رشته های این دانشگاه شامل رشته هایی مثل حقوق، اقتصاد، پزشکی، ادبیات، IT و روانشناسی می باشند.

دانشگاه علم و صنعت نروژ

"<yoastmark

دانشگاه علم و صنعت نروژ در سال 1996 تاسیس شده و می توان آن را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه ها تلقی کرد. اشخاصی که برای این دانشگاه اقدام می کنند می توانند در رشته هایی مثل پزشکی، مهندسی، روانشناسی، معماری و هنرهای زیبا تحصیل کنند و بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوند. تاریخ 15 سپتامبر و 1 فوریه تاریخ های ددلاین ترم های پاییز و بهار هستند. این دانشگاه یک دانشگاه دولتی است و تقریبا تحصیل در آن نیز رایگان و حدود 600 کرون نروژ در سال می باشد. این دانشگاه به جز نمره آزمون، به معدل آخرین مدرک دانشجو هم بسیار توجه ویژه ای دارد. دانشجویان این دانشگاه می توانند از کتابخانه مجهز این دانشگاه استفاده کنند و در اوقات فراغت هم می توانند از امکانات ورزشی آن نیز استفاده ببرند.

از بهترین دانشگاه های نروژ دانشگاه برگن

دانشگاه برگن نروژ

دانشگاه برگن نروژ

دانشگاه برگن در سال 1946 میلادی نیز تاسیس شده و مزیت این دانشگاه این است که شخصی که در حال تحصیل دوره دکترا است می تواند در این دوره نیز مانند یک کارمند حقوق دریافت کند. این مزیت برای دانشجویان بین المللی یک مزیت بسیار ویژه نیز می باشد. پزشکی، دندانپزشکی، هنرهای زیبا، ریاضی و علوم طبیعی از رشته های مهم این دانشگاه می باشند. این نکته حائز اهمیت است که در مقطع کارشناسی همه رشته ها به زبان نروژی می باشند و دانشجو باید تسلط کامل به زبان نروژی داشته باشد. تاریخ 1 نوامبر و 1 دسامبر آخرین فرصت برای ارسال درخواست پذیرش می باشد. این دانشگاه مانند دیگر دانشگاه های دولتی شهریه چندانی ندارد و سالیانه فقط حدود 600 کرون نروژ می باشد.

دانشگاه استاوانگر نروژ

دانشگاه استاوانگر نروژ

دانشگاه استاوانگر نروژ

این دانشگاه در سال 1994 میلادی تاسیس شده. شخصی که قصد اقدام دارد باید تا قبل از ماه دسامبر و ژوئن برای ورودی های بهار و پاییز اقدام کند. این دانشگاه رتبه 7 کشوری را دارد. تحصیل در این دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد و برای ورود باید دانشجو آیلتس 6.5 را ارائه دهد.

اشخاصی که قصد تحصیل در مقطع ارشد را دارند باید مرتبط با این رشته در مقطع لیسانس تحصیل کرده باشند. مدیریت کسب و کار، مدیریت بین المللی، مهمانداری، فرهنگ و جامعه، مامایی، آموزش زبان، هنر، مهندسی برق، پرستاری، علوم بهداشتی، مهندسی نفت، اجرای موسیقی، انرژی تحلیل ریسک و حاکمیت و ریاضیات از رشته های این دانشگاه محسوب می شوند. یکی از مزیت های این دانشگاه ارائه بورسیه های مختلف می باشد که سالانه به دانشجویان متعددی تعلق می گیرد. در صورت ثبت نام در این دانشگاه، می توانید از امکانات کتابخانه و تجهیزات ورزشی هم بهره ببرید.

دانشگاه ترومسو نروژ

دانشگاه ترومسو نروژ

دانشگاه ترومسو نروژ

این دانشگاه در کشور نروژ بیش از 50 سال قدمت دارد. دانشجویان بین المللی که قصد دارند در مقطع لیسانس در این دانشگاه تحصیل کنند باید معدلی بالای 16.50 داشته باشند. مدرک دیپلمی که این شرط را دارد باید به همراه ترجمه و تایید در پرونده قرار بگیرد. دانشجویان بین المللی باید تا تاریخ 1 دسامبر مدارک خود را ارائه دهند تا در اواسط آوریل تاییدیه پذیرش را اخذ کنند و آماده ورود به دانشگاه شوند. در قسمت رشته های این دانشگاه می توان به: فیزیک، شیمی، زیست شناسی، اقتصاد، دندانپزشکی، روانشناسی، داروسازی، قانون و مدیریت اشاره کرد. داشجویانی که شرایط لازم از جمله معدل بالا داشته باشند می توانند در این دانشگاه به صورت رایگان تحصیل کنند.

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه تجارت در سطح کل اروپا است و یکی از بهترین دانشگاه های کشور نروژ به حساب می رود. تحصیل در تمامی رشته های این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشد و دانشجویی که متقاضی تحصیل در کارشناسی ارشد می باشد باید حتما مدرک و توانایی بالایی را در این زمینه ارائه دهد. رشته های این دانشگاه شامل مدیریت، تجزیه و تحلیل تجارت، تجارت بین الملل، امور مالی و حمل نقل می شود. خدمات این دانشگاه عبارتند از:

  • مشاوره های آموزشی
  • مشاوره های کاریابی و شغلی
  • کتابخانه های مجهز
  • ارائه بورسیه های متفاوت
  • امکان تحصیل از راه دور

هزینه های تحصیل در این دانشگاه با توجه به رشته و مقطع مورد نظر متفاوت است. در کل نسبت به دیگر هزینه ها متفاوت و مقداری گران تر می باشد، به صورتی که هزینه شهریه سالانه حدود 8600 کرون نروژ نیز می باشد.

 

 

ارسال دیدگاه