معرفی شغل های رشته تجربی برای خانم ها

شغل های رشته تجربی

معرفی شغل های رشته تجربی برای خانم ها

شغل های رشته تجربی اصولا برای خانم ها محبوبیت زیادی دارند که البته برخی از این رشته ها بهتر جوابگوی نیاز داوطلبان تجربی هستند که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.

1) داروسازی

داروسازی

یکی از شغل های رشته تجربی برای خانم ها که محبوبیت زیادی مابین داوطلبان دارد، رشته داروسازی است. داروسازی یکی از رشته‌های دکتری عمومی محسوب می‌شود که دارای یک دوره 6 ساله است. این رشته دارای 2 سال طرح اجباری است و داوطلبان خانم باید علاقه زیادی به درس شیمی داشته باشند تا بتوانند این رشته را مطالعه کنند. داوطلبانی که علاقه زیادی به درس شیمی و زبان داشته باشند با بهترین نمره می‌توانند از این درس در دانشگاه فارغ‌التحصیل شوند.

این شغل رشته تجربی به داوطلبان خانم این امکان را می‌دهد تا پس از فارغ‌التحصیلی به سراغ کار در داروخانه‌ها بروند. اکثر داوطلبانی که از این رشته فارغ‌التحصیل می‌شوند در داروخانه‌ها مشغول به کار می‌شوند. برخی دیگر از دانشجوها نیز به سراغ کارها تحقیقاتی در بخش‌های خصوصی و دولتی می‌روند. و البته برخی نیز برای تحصیل در داروسازی در بهترین کشورهای جهان اپلای می‌کنند. این رشته در زیرگروه 2 تجربی قرار دارد و داوطلبان باید به ضریب درس شیمی توجه زیادی داشته باشند.

داوطلبان خانمی که به دنبال ادامه تحصیل هستند به راحتی می‌توانند در مقطع‌های ارشد و دکتری این رشته به ادامه تحصیل بپردازند. این رشته در مقطع کارشناسی ارشد دارای گرایش‌های شیمی دارویی، سم شناسی، داروسازی بالینی، داروسازی هسته و … است.

2) رشته پزشکی

گرایش تجربی در پزشکی

بدون شک رشته پزشکی یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین رشته‌های تجربی است که برای خانم‌ها و آقایان مناسب است. این شغل از شغل های رشته تجربی برای خانم ها محسوب می‌شود که محبوبیت زیادی مابین داوطلبان خانم دارد. این رشته در 4 دوره علوم پایه، فیزیوپاتولوژی، کارآموزی بالینی(استاژری) و کارورزی بالینی(اینترنی) به داوطلبان ارائه می‌شود. دوره تحصیلی پزشکی عمومی 8 سال و معادل 16 ترم است.

داوطلبان پس از گذراندن دوره کارورزی بالینی(اینترنی) باید یک طرح اجباری را سپری کنند. این طرح نیز در یک دوره دو ساله در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. داوطلبان در این دو سال به یکی از مناطق محروم اعزام می‌شوند تا در آنجا به افراد خدمت رسانی کنند. این رشته از درآمد بالایی برخوردار است و انتخاب بسیاری از داوطلبان خانم محسوب می‌شود که اغلب مهاجرت کاری پزشکان را نیز به دنبال دارد.

3) رشته دندانپزشکی

گرایش دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی یکی از شغل های رشته تجربی برای خانم ها است که محبوبیت زیادی مابین داوطلبان خانم دارد. اکثر داوطلبان خانم بعد از رشته‌های داروسازی و پزشکی به سراغ رشته دندانپزشکی می‌روند. این رشته ارتباط مستقیمی با سلامت دهان دارد و نیازمند صبر و حوصله زیادی است. رشته دندانپزشکی در یک دوره 6 ساله در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. این دوره 6 ساله به دو بازه زمانی 2 ساله و 4 ساله تقسیم می‌شود. تحصیل در رشته دندانپزشکی در برترین کشورها همیشه مورد توجه داوطلبان این رشته بوده است.

رشته دندانپزشکی از بازار کار خوبی برخوردار است و داوطلبان بعد از فارغ‌التحصیلی می‌توانند به راحتی وارد بازار کار شوند. دانشجویان پس از گذراندن یک دوره 6 ساله باید در طرح عمومی این رشته ثبت نام کنند. این بدین معنی است که داوطلبان باید یک دوره طرح دندانپزشکی را در مناطق محروم سپری کنند.

4) پرستاری

پرستاری خانم ها

یکی از شغل‌های سخت گروه تجربی، رشته پرستاری است. داوطلبانی که در این رشته قبول می‌شود تنها با عشق و صبر می‌توانند در این رشته ادامه تحصیل بدهند. رشته پرستاری از شغل های رشته تجربی برای خانم هاست که داوطلبان خانم زیادی علاقه به قبولی در این رشته دارند. این شغل بسیار سخت و دشوار است و از رشته‌هایی محسوب می‌شود که شیفت‌های کاری زیادی دارد.

داوطلبانی که به دنبال قبولی در این رشته هستند باید صبر و حوصله زیادی داشته باشند. داوطلبان خانمی که به دنبال قبولی در این رشته هستند در مورد شغل و حقوق دریافتی خود مطمئن باشند. این رشته از بازار کار بسیار مناسبی برخوردار است و حقوق پرستاران بسیار قابل قبول است. این رشته با توجه به میزان سابقه و تحصیل می‌تواند بازار کار خوبی داشته باشند.

5) رشته مامایی

مامایی

یکی دیگر از شغل های رشته تجربی برای خانم‌ ها، رشته مامایی است. این رشته یکی از رشته‌های پرطرفداری پیراپزشکی محسوب می‌شود که در زیرگروه 1 تجربی قرار دارد. رشته مامایی در مقطع کاردانی و کارشناسی دارای هیچ مقطع گرایشی نیست. این رشته در یک مدت زمان 4 ساله در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. رشته مامایی به بررسی شرایط مادر و جنین می‌پردازد و معمولا داوطلبان خانم علاقه زیادی به این رشته دارند. رشته مامایی نیازمند صبر و حوصله زیادی است. داوطلبانی که به سراغ این رشته می‌روند باید با صبر زیاد منتظر تولد نوزاد باشند و با صبر زیاد به نوزاد رسیدگی کنند.

حرف آخر شغل های رشته تجربی

اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را در کنکور سراسری داشته باشید از همین حالا تلاش کنید. اگر به دنبال قبولی در رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و … هستید با گروه محققین پزشکی MRG در تماس باشید تا از مشاوره رایگان بهره ببرید.

ارسال دیدگاه