معرفی 10 سایت ژورنال معتبر پزشکی

ژورنال معتبر پزشکی

برای اینکه بتوانید به تحقیقات و پژوهش‌های پزشکان و محققان معتبر سراسر دنیا دسترسی پیدا کنید، بهترین انتخاب بهره‌گیری از ژورنال‌های معتبر پزشکی است. این ژورنال‌ها بهترین منابع برای آشنایی هر چه بیشتر ما با دنیای پزشکی هستند. در واقع مقالاتی که در این ژورنال‌ها منتشر می‌شوند، ما را با مباحث جدیدی از پزشکی آشنا می‌کنند که شاید هیچ اطلاعی از آن‌ها نداشته باشیم. یکی از دلایلی که سبب شده ژورنال‌ها بهترین منابع برای افزایش اطلاعات پزشکی و نگارش پایان نامه پزشکی باشند این است که این منابع مقالاتی را به شما ارائه می‌دهند که می‌توانید از اعتبار آن‌ها اطمینان داشته باشید. در ادامه قصد داریم 10 سایت ژورنال معتبر پزشکی را به شما معرفی کنیم.

ژورنال پزشکی نیوانگلند

ژورنالی که هر هفته بیش از 600000 خواننده آن را دنبال کنند، قطعا جزو برترین ژورنال‌های دنیا به حساب می‌آید. این ژورنال در سال 2017 بالا‌ترین ضریب تاثیر را به خود اختصاص داده است که این ویژگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای شناخت یک ژورنال معتبر پزشکی است.

این ژورنال معتبر اطلاعات و پژوهش‌های علوم زیست پزشکی را به فهم‌پذیر‌ترین شکل ممکن در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع با هر سطح علمی که وارد این مجله پزشکی شوید می‌توانید بر اطلاعات خود در این حوزه بیفزایید.

یکی از ویژگی‌های دیگر این ژورنال که آن را در دسته برترین ژورنال های معتبر پزشکی قرار داده است، حساسیت‌هایی است که تیم ویراستاری این ژورنال در ویرایش و چاپ مقالات از خود نشان می‌دهند. در واقع ویراستاران ژورنال نیوانگلند مقالات را از نظر علمی به شدت مورد بررسی قرار می‌دهند و پس از بررسی و تایید اعتبار آن در ژورنال منتشرش می‌کنند. بنابراین این مورد از دلایل دیگری است که سبب می‌شود از این مجله به عنوان یک ژورنال معتبر یاد کنیم و آن را برای مطالعات و تحقیقات شما پیشنهاد دهیم.

ژورنال سالنامه طب داخلی

این ژورنال نیز همانند ژورنال قبلی که معرفی کردیم، جزو ژورنال‌های برتر و تاثیر‌گذار دنیاست که در سال 1927 و توسط کالج پزشکان آمریکا به ثبت رسیده است. این ژورنال بخش گسترده‌ای از پژوهش‌ها، مقالات، مراقبت‌ها و آموزش‌های پزشکی را در خود جای داده است و به همین دلیل مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. تعداد بازدید‌کنندگان این مجله که جزو 10 سایت ژورنال معتبر پزشکی است به 148000 نفر می‌رسد و بیشترین تعداد استناد را در بین مجلات معتبر پایان نامه پزشکی به خود اختصاص داده است.

ژورنال دراگ سیفتی

این ژورنال که با نام دراگ سیفتی شناخته می‌شود، ژورنال رسمی انجمن بین المللی مراقبت‌های دارویی است. در دراگ سیفتی مقالات مربوط به ایمنی دارویی منتشر می‌شوند و جنبه‌های مربوط به مزایا، مدیریت و ارزیابی ریسک دارو‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. این ژورنال سعی دارد اطلاعات شما را در زمینه مراقبت‌های دارویی افزایش دهد و علوم مربوط به آن را در بین افراد علاقه‌مند گسترش دهد.

 

بیشتر بخوانید :هزینه نوشتن پایان نامه پزشکی

 

بولتن سازمان بهداشت جهانی

حتما نام سازمان بهداشت جهانی به عنوان جامع‌ترین سازمان مراقبت‌های بهداشتی به گوشتان خورده است. هر آنچه که باید درباره بهداشت عمومی بدانید در وب سایت این سازمان برای عموم قرار داده شده است. مقالاتی که در این سایت قرار گرفته به 6 زبان زنده دنیا قابل ترجمه هستند که این مورد یک ویژگی مثبت به حساب می‌آید.

 

ژورنال تحقیقات بالینی

ژورنال تحقیقات بالینی، در زمینه زیست پزشکی بالینی مطالب و پژوهش‌های جدیدی را ارائه می‌دهد که مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است. از جمله مطالبی که در این سایت به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنید می‌توان به ایمونولوژی، خود‌ایمنی، آنکولوژی، نوروساینس و بیولوژی عروق اشاره کرد. در واقع این سایت جزو بهترین سایت‌هایی است که در زمینه اصطلاحات پزشکی در بین ژورنال‌های پزشکی وجود دارد.

 مجله پی ام سی پدیاتریکس

ژورنال معتبر پزشکی پی ام سی پدیاتریکس در زمینه سلامت کودکان فعالیت دارد و مطالب مربوط به مراقبت‌های بهداشتی کودکان از زمان تولد تا دوران نوجوانی را منتشر می‌کند. دسترسی به مقاله‌های این ژورنال به صورت رایگان برای عموم آزاد است و افراد خصوصا والدین می‌توانند با استفاده از این سایت اطلاعات خود را در زمینه بهداشت و سلامت کودکان افزایش دهند. مقاله‌هایی که در این ژورنال منتشر می‌شوند معمولا در حوزه طب عمومی اطفال، مراقبت‌های بهداشتی عمومی، نورولوژی و تغذیه، سلامت فیزیکی، اختلال‌های مادرزادی و… هستند. در نتیجه افرادی که نیاز به اطلاعات معتبر در این حوزه دارند می‌توانند به این سایت مراجعه کنند.

ژورنال لنست

این ژورنال به صورت تخصصی در زمینه دیابت، اچ آی وی، نورولوژی، هماتولوژی، روانپزشکی و پزشکی تنفسی فعالیت دارد. از ویژگی‌های خوب و منحصر به فرد این ژورنال، قابلیت دسترسی به آن به صورت چاپی و آنلاین بر روی کامپیوتر یا تلفن همراه است. تیم ویراستاری این مجموعه مقالاتی را که به چاپ می‌رسانند از فیلتر‌های زیادی رد می‌کنند و به همین دلیل مقالات این ژورنال کیفیت بسیار بالایی دارند.

معرفی 10 سایت ژورنال معتبر پزشکی

ژورنال پزشکی نوجوانا

ژورنال حوزه سلامت نوجوانا که با هدف بهبود زندگی نوجوانان و جوانان کم‌سن تاسیس شده است، در دسته برترین ژورنال‌های پزشکی قرار دارد. این ژورنال اطلاعاتی در زمینه علوم رفتاری و بیولوژیک پایه سنین نوجوانی و جوانی را در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد. به همین دلیل این مجله در میان والدین از محبوبیت زیادی برخوردار است.

ژورنال جاما

ژورنال معتبر پزشکی آمریکا که با نام جاما شناخته می‌شود، یکی از ده مجله پزشکی است که توسط جاما نت‌ورک منتشر می‌شود. در سال 2015 این ژورنال با 320000 نسخه چاپی به فروش رسیده به پر‌انتشار‌ترین ژورنال پزشکی جهان تبدیل شد. از مهم‌ترین حوزه‌هایی که در این مجله به آن‌ها پرداخته می‌شود می‌توان به جراحی پلاستیک، چشم پزشکی، طب اطفال، جراحی سر و گردن و… اشاره کرد.

 

بیشتر بخوانید : مراحل پایان نامه پزشکی

 

ژورنال پزشکی بریتانیا

در بین ژورنال‌های پزشکی موجود در لیست ژورنال‌های دارای ضریب تاثیر بالا، نام این ژورنال نیز به چشم می‌خورد. در این ژورنال اخبار، مقالات و گزارش‌های مربوط به حوزه پزشکی خصوصا در بریتانیا چاپ می‌شود؛ به عنوان مثال عکس اولین اشعه ایکس در بریتانیا در این ژورنال به چاپ رسیده است.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم 10 سایت و ژورنال معتبر در حوزه پزشکی را معرفی کنیم تا با استفاده از این سایت‌ها دانش و علم خود را در زمینه‌های مختلف زیست پزشکی افزایش دهید. امیدواریم این مطلب برایتان مفید باشد و اطلاعات مناسبی را در اختیارتان قرار دهد. اگر پرسشی درباره این ژورنال‌ها دارید می‌توانید آن را با ما در میان بگذارید.

ارسال دیدگاه