پرطرفدارترین رشته های تحصیلی دنیا

پرطرفدارترین رشته های تحصیلی دنیا

پرطرفدارترین رشته های تحصیلی دنیا

پرطرفدارترین رشته های تحصیلی دنیا از نظر میزان درامد، بازار کار، دانشگاه های برتر ارائه دهنده آن رشته و ملاک های بیشتری به صورت کامل در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند. یکی از روش های محبوب جهت مهاجرت، مهاجرت تحصیلی است و برای این امر متقاضیان می توانند از سنین مدرسه و حتی مقاطع مختلف دانشگاهی برای مهاجرت از طریق تحصیل اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت و تابعیت در کشور مورد نظر، تحصیل به صورت مستقیم کافی نیست. فرد بعد از اتمام دوره تحصیلی  باید در کشور مقصد وارد بازار کار شود و به دولت بیمه و مالیات پرداخت کند. برای گرفتن اقامت و تابعیت مهم است که فرد رشته ای را انتخاب کند که شانس کاریابی بالاتری را به دنبال داشته باشد.

شرایط ورود به برخی از رشته ها در خارج از کشور با آزمون ورودی است. توجه داشته باشید که متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی که در ایران در حال تحصیل هستند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور باید معادل سازی را طی کنند. بنابراین اگر دنبال رشته پزشکی در خارج از کشور هستید بهترین گزینه ای که باید انتخاب کنید این است که در همان ابتدا در کشور مورد نظرتان تحصیل کنید.

قبل از اقدام به تحصیل در کشورهای خارجی از نظر مدرک و میزان درآمد و همچنین شرایط ورود با کارشناسان کاربلد مشورت کنید. مشاورین ما در آویژه در سراسر ایران پاسخگوی شما خواهند بود. تقریبا برترین دانشگاه های جهان در اروپا قرار دارند و شما میتوانید با مطالعه و کمک گیری از مقاله بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل در سال 2022، بهترین مکان برای تحصیل در خارج کشور را انتخاب کنید.

رشته های دانشگاهی برتر دنیا

انتخاب رشته تاثیر بسزایی در آینده شغلی و موفقیت شما دارد. برای برخی از مشاغل مدرک تخصصی ضروری است هر چند ممکن است برخی کارفرمایان نسبت به مدرک آکادمیک حساسیت نشان ندهند اما در کل مدرک تحصیلی بیشترین تقاضا را در بازار کار دارد. با گروه محققین پزشکی MRG همراه باشید که در مطلب زیر به بررسی مشاغل از نظر تقاضای کار می پردازیم.

1- داروسازی

داروسازی

داروسازی

داروسازی شغلی پرسود است که در لیست پر تقاضا قرار دارد. حداقل مدرک تحصیلی برای این رشته لیسانس است در کل با اخذ مدرک بالاتر فرصت های شغلی بهتری فراهم است.

رشد مورد انتظار برای این شغل در سال 2022 تا ۲۵ درصد پیش بینی شده بود و نرخ بیکاری برای این رشته تا ۳ درصد در نظر گرفته شد.

میانگین حقوق یک فرد داروساز ۱۵۰ هزار دلار در سال است که البته این میزان بر حسب موقعیت و سطح تحصیلات افراد متفاوت است.

2- علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر دومین رشته پر تقاضا در جهان است چون این رشته در هر صنعتی تاثیرگذار است و روز به روز در حال رشد است. با توجه به گسترده بودن دامنه داده ها، زیر شاخه سیستم های اطلاعات مدیریت بیشترین تقاضا  را دارد.

حداقل مدرک لازم برای این حوزه لیسانس است اما به دلیل گستردگی این رشته برخی از شرکت ها مدرک کاردانی را نیز می پذیرند.

تقاضای این رشته در سال 2022 رشد ۱۸ داشته است. میزان متوسط درآمد برای این رشته ۶۰ هزار دلار در سال است که این نرخ با توجه به میزان مهارت و تحصیلات فرد متفاوت است.

3- علوم بهداشت

علوم بهداشت

علوم بهداشت

سومین رشته از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی دنیا علوم بهداشت است که با توجه به پیشرفت فناوری پزشکی و افزایش امید به زندگی و ….با افزایش تقاضای نیروی کار مواجه هستیم.

افراد دارای تخصص در علوم بهداشت در بیمارستان ها، مطب پزشکان و کلینیک های توانبخشی و سایر محیط های مربوطه می توانند فعالیت داشته باشند. طبق پیش بینی ها تا سال ۲۰۲۶ این رشته تا ۲۰ درصد رشد خواهد داشت.

4- فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات یک صنعت پر رونق است و به سرعت در حال پیشرفت است و بر روی تقاطع سیستم های رایانه ای، سخت افزاری و نرم افزاری و استفاده از این ابزار ها برای به اشتراک گذاری داده ها تمرکز دارد.

حقوق این رشته با توجه به تخصصی بودن و مهارت بالایی که می طلبد بسیار بالا است. این رشته که از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی دنیا است میزان حقوق یک مهندس فناوری اطلاعات را می تواند بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار دلار در سال رقم بزند. طبق پیش بینی ها تا سال ۲۰۲۶ این رشته تا ۱۲ درصد رشد خواهد داشت.

5- مهندسی ها

مهندسی ها

مهندسی ها

رشته های مهندسی از پرسود ترین رشته ها از نظر درآمد هستند و امنیت شغلی بالایی دارند. مهندسی چندین قلمرو مانند مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی مخابرات و … دارد.

در حال حاضر یکی از پرتقاضاترین رشته ها در کشور های آلمان و اتریش رشته های مهندسی هستند.

افراد فارغ التحصیل در این رشته ها چنانچه بیش از ۳ سال سابقه کاری داشته باشند و مهارت زبان نیز داشته باشند به راحتی و با اخذ ویزای شش ماهه می توانند اقامت کاری دریافت کنند.

6- مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانی

مدرک مدیریت بازرگانی جزو پرطرفدارترین رشته های تحصیلی دنیا است و متقاضیان را به اندازه کافی برای موقعیت هایی از جمله مدیران، تحلیل گران، صاحبان تجارت، مدیر عامل و … آماده می کند. متقاضیان بسته به نوع شغلی که مدنظرشان است می توانند در نقاط مختلف این رشته را اخذ نمایند.

7– امور مالی

امور مالی

امور مالی

در هر زمینه شغلی وجود یک حسابدار یا یک تیم مالی برای مدیریت و کنترل حساب ها و امور مالی نیاز است. میزان درآمد در این زمینه به طور کلی به درجات علمی و سابقه کاری فرد بستگی دارد.

درآمد مدیران مالی و حسابداران  در سال بین ۷۰ الی ۱۲۰ هزار دلار است. طبق پیش بینی های انجام شده تا سال ۲۰۲۶ این رشته تا ۲۶ درصد رشد و برای تحلیل گران مالی ۱۱ درصد رشد خواهد داشت.

8- منابع انسانی

منابع انسانی

منابع انسانی

منابع علوم انسانی مربوط به رشته های مختلفی از جمله روانشناسی و کسب و کار و مدیریت تعارض است. یک تیم منابع انسانی مواردی از جمله مدیریت استخدام، نحوه ورود افراد به سیستم و منابع توسعه را مدیریت می کند و باعث حفظ عدالت در سازمان و بهبود رابطه کارمندان در سازمانی می‌شود.

پیش بینی می‌شود این رشته تا سال ۲۰۲۶ تا ۹ درصد افزایش داشته باشد.

9- روانشناسی

روانشناسی

روانشناسی

افرادی که داری مدرک روانشناسی هستند می توانند به صورت مشاور یا درمانگر در بیمارستان ها کار کنند. برای کار در زمینه روانشناسی داشتن مدرک لیسانس کافی است چنانچه در نظر دارید که کارهای تحقیقی و پژوهشی انجام دهید باید تا مقاطع بالاتر بروید.

با توجه به افزایش موجی از تمرکز بر سلامت روان در جهان پیش بینی می‌شود این رشته تا ۱۹ درصد افزایش درخواست داشته باشد.

ارسال دیدگاه