کاربرد های آزمون USMLE

usmle test

کاربرد های آزمون USMLE

کاربرد های آزمون USMLE از دیرباز تا کنون همواره در حال افزایش بوده است. آزمون USMLE همانند هر آزمون بین‌المللی دیگر کاربردهای متنوعی دارد، که فرد آزمون‌دهنده در صورت قبولی می­‌تواند از آن بهره‌مند شود و به نوعی پیش‌نیاز یا الزام کارهای بعدی را با آن رفع کرده است. برخی از این کاربردها عبارتند از:

 • با آزمون USMLE مشخص می­‌کنید که دانش کافی در زمینه پزشکی را دارید و می­‌توانید به عنوان پزشک طبابت کنید.
 • با توجه به اینکه می‌توان در هر زمانی می‌توان در هر بخش این آزمون شرکت کرد، ولی زمان­‌های توصیه‌شده­ برای آن‌ها وجود دارند. شما بازه زمانی موردنظر را گذرانده و برای هر بخش اطلاعات علمی کافی را کسب کرده ­اید.
 • با توجه به اینکه بخش Step 2 CS کاملا شفاهی است، نیاز است که فرد داوطلب مدرک زبان داشته و به خوبی نسبت به زبان انگلیسی مسلط باشد؛ لذا شما با دریافت نمره­­ قبولی در آزمون USMLE علاوه‌بر این که می‌­توانید جواز حضور در دوره‌­های تخصصی پزشکی را کسب کنید، نیازی به ارائه­ مدرک زبان نیز نخواهید داشت.
 • با قبولی در این آزمون امکان دریافت پیشنهادهای شغلی پردرآمد برای شما فراهم می‌شود و می­‌توانید در محیط‌­های کاری فوق‌العاده مشغول به کار شوید که یکی از کاربرد های اصلی آزمون USMLE است.
 • قبولی با نمره­ خوب در این آزمون، امکان تحصیل در دانشگاه­‌های برتر کشور آمریکا را برای شما به ارمغان می‌آورد.
 • با توجه به این که آزمون USMLE فقط برای کشور آمریکا است. با قبولی در این آزمون آینده­ تحصیلی و کاری شما در کشور آمریکا، کاملا تضمین‌شده خواهد بود.

اعتبار بین‌المللی از کاربرد های آزمون USMLE

کاربرد های آزمون USMLE

ابتدا لازم است بیان کنیم که منظور از اعتبار بین المللی آزمون USMLE این است که آیا با داشتن مدرک نمرات این آزمون می‌­توان در رشته پزشکی سایر کشورها نیز شرکت کرد؟ جواب خیر است.

این آزمون فقط مختص متقاضیان بومی و بین المللی است که قصد ادامه تحصیل در دوره تخصصی پزشکی و کسب مجوز کار در آمریکا را داشته باشند و سایر کشورها آزمون­‌های مختص خود را دارند. لذا با اینکه این آزمون در سرتاسر جهان مرکز برگزاری دارد اما نمرات و مدرک آن فقط برای کشور آمریکا قابل قبول است. و برای کشورهای دیگر باید در آزمون­‌های ورودی تخصصی آن‌ها شرکت کنید، به عنوان مثال IMAT در ایتالیا.

شرایط و قوانین آزمون USMLE

آزمون USMLE دارای شرایط و قوانینی است که همانند سایر آزمون‌­هایی که در سطح بین‌المللی یا لوکال برگزار می‌شوند و دارای اعتبار هستند، حتما باید به آن‌ها توجه داشته باشید. این قوانین کاملا سخت‌گیرانه بوده و رعایت نکردن آن‌ها شاید منجر به کنسل شدن آزمون شما گردد.

 • متقاضیان اجازه ندارند خودکار و لاک غلط گیر را همراه خود داشته باشند.
 • پاسپورت و کلیه­ مدارک شناسایی باید همراه داوطلب آزمون باشد. (نسخه­ اصلی و کپی مدارک)
 • کارت ورود به جلسه به صورت واضح باید پرینت گرفته شده و با خود به مرکز آزمون بیاورید.
 • در وقت‌­های استراحت حق صحبت با سایر شرکت کنندگان به هر دلیلی را ندارید.
 • برگه­‌های امتحانی مقداری زودتر از ساعت برگزاری آزمون پخش می­‌شوند تا در رأس ساعت آزمون شروع شود لذا حتما زودتر از موعد در جلسه­ امتحان حضور داشته باشید.
 • دیکشنری و تمامی وسایل الکترونیکی ممنوع هستند.
 • فقط با هماهنگی مراقبین و مسئولین برگزاری می‌­توانید جلسه­ امتحان را ترک کنید.

دوره‌­ها و کلاس­‌های مرتبط با آزمون USMLE

دوره های آزمون USMLE

دوره­‌ها و کلاس‌های آزمون USMLE از جمله روش‌­های بسیار مؤثر در کسب موفقیت افراد برای نمره­ قبولی بالا بوده. به نحوی که شاید بدون این دوره‌ها شانس کمی برای قبولی داشته باشید. اکثر این دوره­‌ها به صورت آنلاین برگزار می‌­شود تا هم تمامی افراد در سرتاسر دنیا امکان شرکت کردن داشته باشند و هم هزینه‌های جانبی و در نتیجه­ هزینه‌های ثبت‌نامی کاهش یابد. با ثبت نام در دوره های مرتبط از کاربرد های فراوان آزمون USMLE پس از آزمون بهره مند شوید.

توجه کنید که، تمامی دوره­‌ها و کلاس­‌ها هم ارزش شرکت کردن نداشته و باید دوره­‌ای را انتخاب کنید که هزینه­ پرداختی ارزش خدمات ارائه شده را داشته باشد. بهترین موارد سال ۲۰۲۱ به شرح زیر هستند:

 • SMASH USMLE: این شرکت هزینه‌ه­ای حدود ۱۰۰۰ دلار از فرد ثبت‌نام کننده دریافت کرده و در مقابل خدماتی همچون بیش از ۲ هزار نمونه سؤال، ۲۵۰ ساعت ویدیوی آموزشی، تضمین قبولی، اپلیکیشن موبایلی، کنترل روند تحصیلی و بهبود نمرات در آزمون­‌های شبیه سازی شده را ارائه کرده و دسترسی ۱ ساله به منابع را فراهم می­‌کند.
 • PASS PROGRAM: این شرکت هزینه دریافتی حدود ۹۰۰ دلار داشته و حدود ۲ هزار سؤال را نیز بررسی می­‌کند. نمونه سؤال حدود ۲۰۰۰ و آزمون­‌های شبیه سازی شده به همراه ۱۵۰ ساعت ویدیوی آموزشی، تضمین قبولی، اپلیکیشن موبایلی و بررسی روند پیشرفت از جمله خدمات این مؤسسه است.
 • KAPLAN MEDICAL: هزینه­ ثبت‌نام حدود ۱۶۰۰ دلار، ۲۰۰۰ نمونه سؤال، آزمون­‌های شبیه سازی شده، ۲۰۰ ساعت ویدیوی آموزشی، اپلیکیشن موبایلی و بررسی پیشرفت تحصیلی از جمله خدمات این مؤسسه برای آزمون USMLE است.
 • BOARD VITALS: رتبه چهارم دوره‌­های معتبر آزمون USMLE هزینه­‌ای در حدود ۱۸۰ دلار دریافت می‌­کند. ۱۶۰۰ نمونه سؤال، آزمون‌های شبیه سازی شده، تضمین قبولی و بررسی روند پیشرفت از جمله خدمات این مؤسسه‌اند.

نمره­ قبولی آزمون USMLE

آزمون USMLE از سه بخش کلی تشکیل شده که بخش دوم خود شامل ۲ زیر شاخه است:

 • بخش اول یا Step ۱ دارای رنج نمره‌ه­ای بین ۱ تا ۳۰۰ است. طبق نظر نهاد نظارت و برگزاری آزمون USMLE یعنی ECFMG حداقل نمره قبولی برای این بخش ۱۹۴ است. لازم به ذکر است که حدود ۸۰ نهاد و مجموعه مسئول برگزاری آزمون USMLE هستند.
 • بخش دوم یا Step ۲ خود متشکل از دو بخش CK و CS است. برای بخش CK نیز بازه نمره‌ه­­ای بین ۱ تا ۳۰۰ داشته و نمره قبولی حداقل ۲۰۹ است. بخش CS شفاهی است و نتیجه آن به صورت رد یا قبول اعلام می­‌گردد. که حاصل دریافت نمرات مربوط به مهارت‌های ارتباطی و بین افراد (CIS)، توانایی و مهارت در انگلیسی صحبت کردن (SEP) و مواجهه بالینی با بیمار (ICE) است.
 • بخش سوم آزمون USMLE نیز نمره‌­ای بین ۱ تا ۳۰۰ دارد و طبق تغییرات اخیر، حداقل نمره کسب شده برای قبولی در این قسمت از ۱۹۲ به ۱۹۶ افزایش پیدا کرده است.

زمان اعلام نتیجه­ آزمون USMLE

تا الان قطعا متوجه شده‌­اید که آزمون USMLE دارای قوانین برگزاری و شرایط بسیار خاصی است که کمتر نظیر آن را در سایر آزمون‌­ها دیده‌اید. اما در عوض کاربرد های آزمون USMLE جبران کننده این قوانین سختگیرانه هستند. این مورد حتی برای زمان اعلام نتایج آن هم صادق است. زمانی که نتایج برای شما اعلام می­‌گردند که می­‌توانید از طریق ایمیل آن‌ها را دریافت نمایید. بسته به اینکه مربوط به کدام مرحله باشد متفاوت است.

 • در صورتی که در Step ۱، Step ۲ CK یا ۳ شرکت کرده باشید، از تاریخ برگزاری آزمون، ۳ تا ۴ هفته بعد در روز چهارشنبه نتایج اعلام می­‌شوند.
 • نتایج بخش Step ۲ CS نیز ۴ تا ۵ هفته پس از تاریخ برگزاری آزمون و در روز چهارشنبه اعلام خواهند شد.

ارسال دیدگاه