آزمون USMLE

آزمون uslme

آزمون USMLE

آزمون USMLE مخفف عبارت United State Medical Licensing Examination می باشد که درواقع یکی از معتبرترین آزمون های پزشکی در سراسر جان می باشد. این آزمون در 3 مرحله برگزار می شود که به ارزیابی مهارت های علمی پزشکان داوطلب این آزمون می پردازد. برای اطلاع از مراحل این آزمون به ساختار آزمون USMLE مراجعه نمایید.

تمام پزشکانی که قصد ادامه تحصیل و یا کار در ایالات متحده آمریکا را داشته باشند می بایستی این سه مرحله را پشت سر بگذارند تا بتوانند به عنوان یک پزشک در ایالات متحده و کانادا به کار طبابت بپردازند. البته افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در آمریکا را داشته باشند باید آزمون SAT را امتحان دهند.

آزمون های بین المللی SAT برای شروع تحصیل پزشکی و همچنین امتحان USMLE برای کار و اخذ تخصص در کشور آمریکا و کانادا الزامی می باشد. تمام دانش آموختگانی که تحصیلات خود را خارج از آمریکا و کانادا به پایان رسانده باشند و نام دانشگاه آنها در فهرست World Directory of Medical Schools آمده باشد واجد شرایط ECFMG (کمیسیون آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارج از آمریکا) می باشند.

آزمون usmle چیست؟

USMLE

همان طور که در پاراگراف بالا نیز ذکر گردید امتحان پزشکی USMLE ، آزمونی برای صدور مجوز پزشکی در آمریکا می باشد. موسساتی که مسئولیت برگزاری و نظارت بر این آزمون را در آمریکا بر عهده دارند دو موسسه می باشند.

اولی فدارسیون بورد پزشک دولت آمریکا (Federation of State Medical Boards) با نام اختصاری FSMB و دومی انجمن ملی متخصصین پزشکی آمریکا (The National of Medical Examiners) با نام اختصاری NBME می باشند.

هدف از برگزاری این آزمون سنجش توانایی پزشکان چه از نظر مهارت های آکادمیک و چه مهارت های عملی در ارتباط با بیماران می باشد. اعضای برگزاری کننده این آزمون را مدرسان پزشکی، پزشکان بالینی از سراسر آمریکا تشکیل می دهند و هرساله همین پزشکان مفاد آزمون را تعیین می نمایند.

نحوه برگزاری آزمون

متقاضیان شرکت در آزمون usmle لازم است که در ابتدا مدارک خود را جهت اریابی به کمسیون دانش آموختگان پزشکی خارجی (ECFMG) ارسال نمایند. متقاضیان با پرداخت 65 دلار آمریکا می توانند نسبت به تایید مدارک خود اقدام نمایند. تایید مدارک الزامی می باشد و شرط شرکت در آزمون می باشد.

ثبت نام USMLE

ثبت نام USMLE

بعد از تایید مدرک تحصیلی شما توسط ECFMG وارد سایت برگزاری آزمون USMLE شوید و در سایت ثبت نام کنید. در قسمت IWA نام کاربری خود را وارد نمایید و فرم ثبت نام آزمون را تکمیل نمایید. در این فرم شما باید اطلاعات شخصی به مانند تاریخ تولد و محل تولد و … و همچنین اطلاعات فارغ التحصیلی و مدرک دانشگاهی خود را وارد نمایید.

بعد از پر کردن تمام فرم ها به شما پرینتی داده می شود که باید توسط دانشگاه محل تحصیلتان تایید شود. پس از تایید دانشگاه شما باید این فرم را به ECFMG بفرستید. بعد از انجام تمام این مراحل شما می توانید برای آزمون usmle ثبت نام کنید.

مراحل ثبت نام

در نظر داشته باشید که ثبت نام دو مرحله اول امتحان usmle در ECFMG انجام می شود این در حالی است که ثبت نام مرحله سوم آزمون در FSMB انجام می گردد. دانشجویانی که بتوانند هر سه مرحله را به ترتیب پشت سر بگذارند می توانند برای تحصیل تخصص پزشکی و یا کار طباطبت در آمریکا اقدام کنند.

متقاضیان شرکت در آزمون در زمان ثبت نام باید یک مدت زمان سه ماهه را مشخص نمایند که در آن مدت می توانند در آزمون شرکت داشته باشند.

البته لازم است تا متقاضیان در زمانی که تصمیم به شرکت در آزمون دارند از سایت ECFMG نسبت به محل آزمون و تاریخ های دقیق آزمون اطلاعات لازم ا کسب کنند. بر این اساس متقاضیان باید بر اساس برنامه ها خود یک زمان دقیق را برای آزمون خود انتخاب کنند.

در نظر داشته باشید که بعد از انتخاب این دوره سه ماهه شما قادر به تغییر دادن آن نخواهید بود. آزمون USMLE در مرحله 1 و همچنین مرحله دوم بخش CK در بسیاری از کشورها در حال برگزاری می باشد.

اما مرحله دوم بخش CS فقط در کشور آمریکا برگزار می شود. داوطلبان می توانند تمام مراحل را به ترتیب یا با فواصل زمانی آزمون دهند ولیکن بین اولین و آخرین آزمون نباید بیش از 7 سال فاصله وجود داشته باشد.

ثبت‌نام برای آزمون در مرکز آمریکایی کمیته آموزشی برای فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (ESMFG) برگزار می‌شود
ثبت‌نام به شکل سیستمی با اطلاعات شخصی و مدرک تحصیلی انجام می شود

زمان آزمون:

پس از ثبت نام سیستم به شکل اتوماتیک به شما یک بازه زمانی در نظر میگیرد. در این بازه زمانی، در روز و ساعت مورد نظر شما، ازمون در یکی از حوزه‌های آنکارا یا استانبول برگزار میشود.

محل آزمون:

محل ازمون در استانبول در منطقه شیشلی و در آنکارا در منطقه چانکایا قرار دارد.

هزینه آزمون:

برای مرحله اول، ۱۶۰ دلار هزینه مدرک، ۹۸۵ دلار هزینه آزمون و ۱۸۵ دلار هزینه ارائه تست برای شرکت کنندگان خارج از ایالات متحده آمریکا.
آزمون هشت ساعت به طول می انجامد
مرحله اول، ارزیابی اطلاعات با توجه به علوم پایه پزشکی است که دانشجویان پایه سوم دانشکده پزشکی مجاز به ثبت‌نام هستند.
برای مرحله دوم همان هزینه مجدداً در یافت می شود. فارغ التحصیلان دانشکده پزشکی مجاز به ثبت نام هستند.
ازمون ۹ ساعت به طول می انجامد.

ارسال دیدگاه